Pod patronatem OSSP
- ESKOM Secure Day 2024 – 19 września 2024 r.
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Polskich (OSSP) objęło patronatem ESKOM Secure Day 2024 i ma przyjemność zaprosić Państwa na tę konferencję, skierowaną między innymi do Dyrektorów i Prezesów szpitali.
Wydarzenie odbędzie się 19 września 2024 roku w Radisson Collection Hotel, ul. Grzybowska 24, Warszawa.
Tegoroczna edycja będzie szczególnie istotna w kontekście wprowadzenia dyrektywy NIS2, jej wpływu na cyberbezpieczeństwo w sektorze ochrony zdrowia oraz konsekwencji wynikających z niezastosowania się do nowych regulacji.
Podczas konferencji omówimy kluczowe aspekty nowej dyrektywy NIS2, w tym obowiązki wynikające z jej wdrożenia oraz najlepsze praktyki ochrony danych pacjentów. Prelegentami będą między innymi eksperci z Centrum e-Zdrowia (CeZ) oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Polskich (OSSP), którzy omówią z Państwem aktualny stan przygotowania wdrożenia NIS2 w służbie zdrowia.
ESKOM Secure Day 2024 to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, poznania najnowszych trendów oraz nawiązania współpracy z liderami rynku. Państwa udział w wydarzeniu pomoże w przygotowaniu placówki do nowych wymagań prawnych oraz zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji
- „IT w Służbie Zdrowia” Konferencja online – 12 września 2024 r.
12 września 2024 roku odbędzie się organizowana przez GigaCon pod patronatem OSSP konferencja w formule on-line „IT w Służbie Zdrowia”.
Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. Podczas konferencji wiodące firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania, które pomogą usprawnić pracę placówki, zarządzanie personelem oraz obniżyć koszty. Oprócz tego wykłady merytoryczne przeprowadzą eksperci, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.
Zarys tematyki:
- E-zdrowie i Elektroniczna Dokumentacja Medyczna (EDM):
- wprowadzenie i rozwój systemów EDM.
- integracja elektronicznej dokumentacji medycznej w procesach opieki zdrowotnej.
- bezpieczeństwo danych w e-zdrowiu.
- Telemedycyna i Opieka na Odległość:
- wykorzystanie telemedycyny w opiece zdrowotnej
- nowoczesne narzędzia komunikacyjne dla pacjentów i personelu medycznego.
- bezpieczeństwo i prywatność w telemedycynie.
- Sztuczna Inteligencja (SI) i Analiza Danych:
- zastosowanie SI w diagnostyce medycznej.
- analiza danych w celu poprawy prognozowania i leczenia.
- Cyberbezpieczeństwo w Ochronie Danych Zdrowotnych/ Dyrektywa NIS 2:
- wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem w opiece zdrowotnej.
- zapobieganie atakom na dane medyczne
- zarządzanie ryzykiem
- raportowanie incydentów
- zapewnienie ciągłości działania w przypadku cyberataków
- Internet Rzeczy (IoT) w Opiece Zdrowotnej:
- zastosowanie IoT w monitorowaniu pacjentów.
- inteligentne urządzenia medyczne i ich rola w poprawie opieki zdrowotnej.
- Blockchain w Ochronie Zdrowia:
- zastosowanie technologii blockchain do zarządzania danymi medycznymi.
- bezpieczna wymiana informacji między instytucjami medycznymi.
- Mobilne Aplikacje Zdrowotne i Wearable:
- rola aplikacji mobilnych w samoopiece pacjenta.
- wykorzystanie urządzeń wearable w monitorowaniu zdrowia.
- integracja danych z mobilnych aplikacji z systemami opieki zdrowotnej.
- Rozwój Technologii VR/AR w Medycynie:
- Zastosowanie rzeczywistości wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) w szkoleniu personelu medycznego.
- Terapia przy użyciu technologii VR/AR.
- Potencjalne korzyści i wyzwania związane z wprowadzaniem tych technologii w praktykę medyczną.
Bezpłatna rejestracja dostępna jest na stronie wydarzenia: https://www.gigacon.org/it-w-sluzbie-zdrowia-092024
- XI Ogólnopolskie Sympozjum Biomedyczne ESKULAP – 30 listopada 2024 r.
W dniu 30 listopada 2024 r. w Lublinie pod honorowym patronatem OSSP odbędzie się XI Ogólnopolskie Sympozjum Biomedyczne ESKULAP.
XI Ogólnopolskie Sympozjum Biomedyczne ESKULAP to cieszące się uznaniem wydarzenie naukowe poświęcone tematyce z obszaru life science w kontekście zagadnień medycznych. Podczas Sympozjum spotkają się przedstawiciele nauk biotechnologicznych, biologicznych, biofizycznych, biochemicznych, technicznych, a także medycznych, farmaceutycznych oraz z obszaru nauk o zdrowiu.
Dzięki różnorodnej problematyce prowadzonych badań, a także szerokim zainteresowaniom oraz rozległej wiedzy uczestników i gości wydarzenia będzie możliwa merytoryczna dyskusja na temat głównych zagadnień poruszanych podczas Sympozjum:
- choroby nowotworowe;
- choroby cywilizacyjne;
- inżynieria biomedyczna;
- innowacyjne metody diagnostyczne;
- etyka w badaniach naukowych i klinicznych;
- substancje biologicznie czynne;
- prewencja chorób i schorzeń;
- terapie leczenia i rekonwalescencji.
Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość prezentowania swoich prac w formie wystąpienia ustnego oraz posteru naukowego. Dodatkowa wartość naukowa Wydarzenia związana jest z możliwością wysłuchania wystąpień zaproszonych Gości Honorowych.
Udział w Sympozjum umożliwia wymianę poglądów i doświadczeń naukowych w gronie osób reprezentujących różne dziedziny i dyscypliny nauki, czego efektem może być ustanowienie nowych lub też weryfikacja obranych wcześniej kierunków badań, a także realizacja motta misyjnego spotkania: Zainicjować współpracę i nakierować efekty prac na rozwiązanie aktualnych problemów ludzi.
Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie https://sympozjum-eskulap.pl/
- Konferencja „Systemy dla szpitali i placówek medycznych” – 19 czerwca 2024
W dniu 19 czerwca 2024 roku w Centrum Bankowo – Finansowym Nowy Świat, ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie pod honorowym patronatem OSSP odbędzie się konferencja „Systemy dla szpitali i placówek medycznych”.
Tematyka konferencji obejmuje takie zagadnienia jak:
- Sprzęt i technologie medyczne
- Systemy wspierające zarządzanie placówką medyczną
- Dokumentacja medyczna i bezpieczeństwo danych
- Nowoczesne metody kontaktu z pacjentem:
- Zarządzanie finansami w obrębie placówek medycznych
- Telemedycyna
- Outsourcing usług w ochronie zdrowia
- AI w medycynie
W konferencji wezmą udział eksperci oraz przedstawiciele szpitali i placówek medycznych z całej Polski. W imieniu własnym i organizatorów serdecznie zapraszamy. Szczegóły konferencji TUTAJ
Konferencja ekspercka pt.: „Czy KPO wyjdzie nam na zdrowie” – 4 czerwca 2024 r.
4 czerwca 2024 r. na Uczelni Łazarskiego odbędzie się konferencja ekspercka pt.: „Czy KPO wyjdzie nam na zdrowie”, organizowana przez Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego we współpracy z Pracodawcami RP oraz firmą Deloitte oraz pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych.
Inicjatywa ma na celu wsparcie skoordynowanego i efektywnego wykorzystania środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) poprzez przeprowadzenia otwartego i wnikliwego dialogu wśród kluczowych interesariuszy sektora zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia, placówek opieki zdrowotnej oraz strony publicznej.
Serdecznie zapraszamy do udziału! Więcej na naszej stronie – TUTAJ
Konferencja OSSP – Kajetany 2024 – 23 maja 2024 r.
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych zaprasza na konferencję „Nowe wyzwania medyczne dla szpitali prywatnych”, która odbędzie się 23 maja 2024r. w Hotelu Park w Kajetanach. Poprzedzi ją doroczne Walne Zgromadzenie OSSP poświęcone podsumowaniu roku 2023.
Szczegóły konferencji na stronie – TUTAJ
OSSP – Patron honorowy wydarzenia – zaprasza na Top Medical Trends 2024 – w dniach 15-17 marca w Poznaniu.
Komitet naukowy kongresu stawia na interdyscyplinarność, czego efektem jest ponad dwadzieścia sesji z wybranych dziedzin medycyny. Wykłady wygłoszą konsultanci krajowi, wojewódzcy, prezesi towarzystw naukowych, a także najwybitniejsi polscy specjaliści z różnych dziedzin medycyny.
Uczestnictwo w kongresie Top Medical Trends pozwala lekarzom POZ uzyskać odpowiedzi na trudne zawodowe pytania, a także daje możliwość rozmowy ze specjalistami o problemach, z jakimi stykają się w swoich gabinetach.Szczegóły konferencji na stronie – TUTAJ
15 lutego 2024 roku zapraszamy na organizowaną przez GigaCon konferencję IT w Służbie Zdrowia, która odbędzie się w formule online. Patronem honorowym przedsięwzięcia jest OSSP.
Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. Wiodące firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania, które pomogą usprawnić pracę placówki, zarządzanie personelem oraz obniżyć koszty. Wykłady merytoryczne poprowadzą eksperci, dzieląc się swoimi doświadczeniami związanymi z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.
Zarys tematyki:
- E-zdrowie i Elektroniczna Dokumentacja Medyczna (EDM):
- Telemedycyna i Opieka na Odległość:
- Sztuczna Inteligencja (SI) i Analiza Danych:
- Cyberbezpieczeństwo w Ochronie Danych Zdrowotnych/ Dyrektywa NIS 2:
- Internet Rzeczy (IoT) w Opiece Zdrowotnej:
- Blockchain w Ochronie Zdrowia:
- Mobilne Aplikacje Zdrowotne i Wearable:
- Rozwój Technologii VR/AR w Medycynie:
Bezpłatna rejestracja dostępna jest na stronie wydarzenia: https://www.gigacon.org/it-w-sluzbie-zdrowia-022024
W dniach 29 lutego – 1 marca 2024 r. w Podlesicach k. Kroczyc odbędzie się III edycja konferencji „Praktyczne aspekty zarządzania jednostką ochrony zdrowia”.
Wydarzenie organizowane jest przez redakcję „OPM” i dlaSzpitali.pl we współpracy ze Stowarzyszeniem Menedżerów Opieki Zdrowotnej i pod honorowym patronatem OSSP.Podczas konferencji zostaną omówione najistotniejsze i najbardziej aktualne zagadnienia dotyczące ochrony zdrowia, w tym m.in.:
– Rekomendacje zmian w systemie opieki zdrowotnej na podstawie prac Zespołu Ekspertów przy Senacie RP poprzedniej kadencji.
– Ustawa o jakości i bezpieczeństwie pacjenta. Wdrożenie. Stan obecny.
– Supernowoczesna technologia w XX wiecznych murach, czyli praprzyczyna porażek w reformowaniu systemu opieki zdrowotnej.
– Zarys medycznego prawa karnego.
– Przygotowania obronne podmiotu leczniczego.
– Training by Working (TbW) – lek na problemy kadrowe poprzez intensywne szkolenie – asystę młodych kadr w miejscu pracy.
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych objęło honorowym patronatem dwudziestą trzecią edycję konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia 2023 – Liderzy Medycyny oraz konferencję Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023, organizowanych przez Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcję „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.
Gala konkursu oraz poprzedzająca ją konferencja odbędą się na Zamku Królewskim w Sali Wielkiej w Warszawie w dniu 31 stycznia 2024 roku.
Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które odniosły sukces w ochronie zdrowia. Kandydatów w siedmiu kategoriach mogą zgłaszać organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców, a także osoby indywidualne.
W poprzednich edycjach organizowanego od 2000 r. konkursu, podczas uroczystej Gali statuetki laureatom wręczali ministrowie zdrowia, m.in.: Zbigniew Religa, Marek Balicki, Leszek Sikorski, Ewa Kopacz, Bartosz Arłukowicz, Marian Zembala, Konstanty Radziwiłł i Łukasz Szumowski.
Więcej szczegółów na stronie konkursu www.termedia.pl/sukcesroku
Miło nam ogłosić, że OSSP jest patronem branżowym Targów medycznych SALMED, które odbędą się 19-21 marca 2024 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Uczestnicy SALMED, jedynych w Polsce kompleksowych targów medycznych, będą mogli zapoznać się z najważniejszymi nowościami z zakresu wyposażenia, sprzętu, usług, startupami oraz rozwiązaniami dla placówek ochrony zdrowia i rehabilitacji, prezentowanych przez polskich a także zagranicznych wystawców.
Ważnym elementem targów SALMED 2024 będzie zróżnicowany program skierowany do menedżerów szpitali, właścicieli gabinetów, lekarzy, fizjoterapeutów, ratowników medycznych oraz wszystkich zainteresowanych osób zawodowo związanych z branżą medyczną.
Więcej o targach SALMED na WWW.SALMED.PL
6 grudnia 2023 w Nadarzynie, al. Katowicka 62 odbędą się Międzynarodowe Targi Medyczne WARSAW MEDICAL EXPO, nad którą honorowy patronat objęło OSSP. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie targów – TUTAJ.
W ramach konferencji Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych wraz z Pracodawcami Medycyny Prywatnej i Porozumieniem Zielonogórskim organizuje konferencję pod tytułem „Medycyna prywatna obecnie i w przyszłości”. Będzie to doskonała okazja do spotkania środowiska medycyny prywatnej.
24 października 2023 od godz. 9:00 zapraszamy do Centrum Olimpijskiego w Warszawie na Konferencję „Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych”. Patronat nad wydarzeniem objęło OSSP. Wstęp wolny.
W czasie konferencji poruszone zostaną praktyczne kwestie związane z połączeniem współczesnej architektury oraz medycyny typu VBC (Value Based Healthcare). Wśród omawianych tematów znajda się m.in.: Value Based Healthcare w szpitalnictwie a architektura, optymalizacja inwestycji medycznych, innowacje w szpitalnictwie a architektura, projektowanie efektywnych stanowisk terapeutycznych, nowoczesne koncepcje w przestrzeni szpitala, komfort akustyczny jako czynnik jakości w opiece zdrowotnej…
Pełen program oraz zapisy pod niniejszym linkiem: TUTAJ.
6 października 2023 roku w Ożarowie Mazowieckim (MCC Mazurkas Hotel) odbędzie się kolejne „Forum Kadry Zarządzającej w Ochronie Zdrowia Innova Med Management”, nad którą honorowy patronat objęło OSSP.
Konferencje „Forum Kadry Zarządzającej w Ochronie Zdrowia” wyróżnia najwyższej jakości kadra merytoryczna, skuteczne łączenie teorii z praktyką, liczne przykłady i odniesienia do działalności placówek medycznych oraz szeroki dostęp do innowacji w obszarze ochrony zdrowia. OSSP serdecznie zaprasza na autorski panel tematyczny, który odbędzie się drugiego dnia Forum, 6 października w godzinach 12-13.
Pełen program październikowej edycji Forum TUTAJ.
14 września 2023 roku w formule online odbędzie się zorganizowana przez GigaCon konferencja „IT w Służbie Zdrowia”, nad którą patronat objęło OSSP.
Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. Wiodące firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania, które pomogą usprawnić pracę placówki, zarządzanie personelem, obniżyć koszty czy wdrożyć EDM. Oprócz tego wykłady merytoryczne przeprowadzą eksperci, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.
Bezpłatna rejestracja dostępna jest na stronie wydarzenia – TUTAJ.
12-13.05.2023 w Lublinie II edycja hybrydowej konferencji szkoleniowej pod patronatem OSSP „Nowe spojrzenie na okulistykę”.
Przed nami dwa dni konferencji z udziałem wspaniałych wykładowców z Polski, Hiszpanii, Niemiec i Ukrainy. Poza wykładami zapraszamy do udziałów w wetlabach i kurasch interaktywnych. Będzie można również podejrzeć umiejętności chirurgów podczas dwóch sesji live surgery. Dla nas przede wszystkim będzie to wyjątkowa okazja do spotkania na miejscu i wymiany doświadczeń.
Szczegóły dostępne na stronie www.konferencja.ocho.pl
W dniach 30-31 marca 2023 roku w Gdyni, w hotelu Nadmorskim odbędzie się konferencja „Praktyczne aspekty zarządzania jednostką ochrony zdrowia”organizowana przez redakcję„OPM” i STOMOZ. Patronat nad wydarzeniem objęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych.
Podczas konferencji będzie możliwość wysłuchania ciekawych prelekcji przygotowanych przez praktyków zarządzania w sektorze ochrony zdrowia, którzy przybliżą następujące zagadnienia:- Jakość jest najważniejsza
- Dotacje unijne dla zdrowia 2021-2027
- Budowanie koordynacji opieki zdrowotnej w aktualnych warunkach polskiej ochrony zdrowia. Rzeczywistość – koncepcje – możliwości
- Reforma polskiej psychiatrii – fakty i mity
- Zasoby, finanse, organizacja – czyli jak skutecznie zarządzać Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym
- Jak efektywnie wykorzystać duży potencjał apteki szpitalnej
- Nowoczesne metody zarządzania z perspektywy szpitala powiatowego na przykładzie SPZOZ w Tomaszowie Lubelskim – doświadczenie własne.
Pod honorowym patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych rusza II edycja programu certyfikacyjnego „Bezpieczny szpital, bezpieczny pacjent”.
Głównym celem programu realizowanego przez Koalicję na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali, którą współtworzą m.in. Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych oraz Stowarzyszenie Epidemiologii Szpitalnej, jest zwiększanie bezpieczeństwa pracowników ochrony zdrowia w miejscu pracy. Misją Koalicji jest promowanie wykorzystania bezpiecznego sprzętu w szpitalach oraz zachęcenie do wdrażania wytycznych i procedur zapobiegających narażeniu pracowników ochrony zdrowia i pacjentów na zdarzenia niepożądane, ekspozycję na materiał biologiczny oraz zakłucia i zranienia. Szczegóły programu tutaj
24 marca 2023 w Jasionce k. Rzeszowa odbędzie się konferencja „Innowacje i nowe technologie oraz ich zastosowanie w traumatologii i medycynie pola walki”, którego jednym z patronów jest Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych. W obliczu trwającej wojny na Ukrainie spotkają się medycy, producenci, naukowcy i wojskowi.
Celem spotkania jest wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie ortopedii, traumatologii, ratownictwa pola walki, leczenia ran, a także o nowoczesnych technologiach oraz druku 3D w medycynie. Czekają na nas wystąpienia Ekspertów i Praktyków (sesja wykładowa i warsztatowa) oraz networking. Wśród Prelegentów będą przedstawiciele placówek medycznych, uczelni, polskich biznesów oraz służb specjalnych. Nie zabraknie także praktycznych prezentacji nowoczesnych rozwiązań medycznych.
Organizatorami konferencji są MEDIPRINTIC, Fundacja Humanitarna Folkowisko oraz Black Apex.
Podczas konferencji odbędą się także praktyczne zajęcia prowadzone przez Ekspertów. Program obejmuje m.in.:
✔ LECZENIE RAN W TRAUMATOLOGII – dr n. med. Danuta Pięciak – Kotlarz (Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytet Rzeszowski). Partnerzy: Urgo Medical, KIKGEL
✔ KONIKOPUNKCJA I KONIKOTOMIA RATUNKOWA – mgr Artur Skobel (Pracownia Kształcenia Interprofesjonalnego Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej). Partner: Sumi
✔ INNOWACYJNE LECZENIE URAZÓW PRZEDRAMIENIA – mgr inż. Aleksander Machaj. Partner: MEDIPRINTICPełna agenda wydarzenia tutaj
W dniach 30-31 marca 2023 roku w Gdyni, w hotelu Nadmorskim odbędzie się konferencja „Praktyczne aspekty zarządzania jednostką ochrony zdrowia”organizowana przez redakcję„OPM” i STOMOZ. Patronat nad wydarzeniem objęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych.
Podczas konferencji będzie możliwość wysłuchania ciekawych prelekcji przygotowanych przez praktyków zarządzania w sektorze ochrony zdrowia, którzy przybliżą następujące zagadnienia:- Jakość jest najważniejsza
- Dotacje unijne dla zdrowia 2021-2027
- Budowanie koordynacji opieki zdrowotnej w aktualnych warunkach polskiej ochrony zdrowia. Rzeczywistość – koncepcje – możliwości
- Reforma polskiej psychiatrii – fakty i mity
- Zasoby, finanse, organizacja – czyli jak skutecznie zarządzać Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym
- Jak efektywnie wykorzystać duży potencjał apteki szpitalnej
- Nowoczesne metody zarządzania z perspektywy szpitala powiatowego na przykładzie SPZOZ w Tomaszowie Lubelskim – doświadczenie własne.
Pod honorowym patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych rusza II edycja programu certyfikacyjnego „Bezpieczny szpital, bezpieczny pacjent”.
Głównym celem programu realizowanego przez Koalicję na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali, którą współtworzą m.in. Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych oraz Stowarzyszenie Epidemiologii Szpitalnej, jest zwiększanie bezpieczeństwa pracowników ochrony zdrowia w miejscu pracy. Misją Koalicji jest promowanie wykorzystania bezpiecznego sprzętu w szpitalach oraz zachęcenie do wdrażania wytycznych i procedur zapobiegających narażeniu pracowników ochrony zdrowia i pacjentów na zdarzenia niepożądane, ekspozycję na materiał biologiczny oraz zakłucia i zranienia. Szczegóły programu tutaj
W dniach 24 – 26 marca 2023 r. w Poznaniu odbędzie się XVII Kongres Top Medical Trends.
Jest to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie medyczne. To podsumowanie minionego roku oraz prezentacja tego, co nas czeka w przyszłości, jakie mamy trendy w medycynie. Kongres skierowany jest do lekarzy różnych specjalności, bierze w nim udział ok 150 wykładowców, a zaplanowanych zostało ponad 80 sesji. To medycyna w pigułce.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie szpitali Prywatnych.
Pełna informacja na stronie konferencji – kliknij w link
- 25 stycznia 2023 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się Konferencja „Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023”.
Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023 to miejsce wymiany poglądów oraz merytorycznych dyskusji stwarzających szansę na wypracowanie rozwiązań, które mogą okazać się bardzo istotne dla organizacji systemu ochrony zdrowia w Polsce. W konferencji Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023 wezmą udział wybitni naukowcy, specjaliści poszczególnych dziedzin medycyny, światowej klasy eksperci, decydenci kształtujący system opieki zdrowotnej w Polsce, przedstawiciele największych globalnych firm farmaceutycznych, przedstawiciele organizacji pacjenckich oraz reprezentanci kluczowych organizacji sektora zdrowotnego. Dobór szerokiego grona ekspertów pozwoli na wielopoziomową dyskusję i stworzy szansę na wypracowanie rozwiązań, które mogą okazać się m.in. bardzo istotne we wprowadzaniu innowacyjnych terapii oraz zmian w organizacji systemu ochrony zdrowia w Polsce. Konferencja będzie również przestrzenią do prezentacji raportów, omawiania ich w gronie specjalistów, praktyków, przedstawicieli zarówno organizacji reprezentujących pacjentów, jak i producentów innowacyjnych terapii.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie szpitali Prywatnych.
Pełna informacja na stronie konferencji – kliknij w link
- Również 25 stycznia 2023 r. na Zamku Królewskim w Warszawie podczas uroczystej gali w trakcie Konferencji „Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023” wręczone zostaną statuetki Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny.
Ideą konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które odniosły sukces w ochronie zdrowia. Kandydatów zgłaszają organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców, a także osoby indywidualne. Mamy przyjemność poinformować, iż w poprzednich edycjach tego przedsięwzięcia statuetki laureatom wręczali urzędujący ministrowie zdrowia, m.in.: Zbigniew Religa, Marek Balicki, Leszek Sikorski, Ewa Kopacz, Bartosz Arłukowicz, Marian Zembala, Konstanty Radziwiłł oraz Łukasz Szumowski. Laureatów nagrodzimy 25 stycznia 2023 r., w Zamku Królewskim w Warszawie.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie szpitali Prywatnych.
Pełna informacja na stronie konferencji – kliknij w link
12 października br. podczas VI Kongresu Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny oraz XVI HOSPITAL & HEALTHCARE MANAGEMENT w Warszawie zakończyła się pierwsza edycja programu certyfikacyjnego szpitali: „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”. W certyfikacji organizowanej przez Koalicję na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali wzięły udział aż 63 placówki medyczne z całej Polski, z czego 52 zostały nagrodzone za przestrzeganie standardów bezpieczeństwa oraz działania na rzecz popularyzacji praktyk zapewniających możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy dla personelu medycznego.
Patronat nad wydarzeniem objęło m.in. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, a w uroczystej gali rozdania certyfikatów udział wziął Prezes OSSP Andrzej Sokołowski.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.deklaracja-bezpiecznyszpital.pl
19 października br. o godz. 19.00 odbył się pierwszy z cyklu webinariów, nad którymi patronat objęło OSSP, a poświęconych kwestiom cyberbezpieczeństwa w sektorze opieki szpitalnej.
Spotkania prowadzi KOMA NORD – główny partner technologiczny OSSP wspólnie z dostawcami technologii: HP Inc, BeyondTrust, Yubico, Fortinet, a ich zasadniczym tematem są zagrożenia, z których istnienia w obszarze cyberbezpieczeństwa muszą zdawać sobie sprawę Zarządzający Szpitalami oraz wskazówki jak się przed nimi bronić.
Podczas spotkań omówione zostaną kluczowe kwestie związane z bezpieczeństwem teleinformatycznym placówek medycznych.
Kolejny wewbinar już 26 października o godz. 19.00.
Więcej szczegółów wraz z formularzem do rejestracji znajdziecie Państwo tutaj…
- W dniu 20 października br. roku w Warszawie z honorowym patronatem OSSP odbędzie się organizowana przez redakcję „Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego” VII Konferencja „Szpital XXI wieku. Planowanie, projektowanie, budowa działalność”.
Kongres adresowany jest do dyrektorów szpitali, dyrektorów działów technicznych i administracyjnych, kierowników działów aparatury medycznej, zamówień publicznych oraz administracji, architektów, jak również reprezentantów jednostek samorządowych. Większość szczegółów wydarzenia jest już dostępna pod adresem: https://szpitalxxiwieku.pl/
- W dniu 21 października br. w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się już II edycja VACCINE FORUM, wydarzenia w całości dedykowanego tematyce szczepień ochronnych, nad którym patronat objęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych. Forum to inicjatywa Instytutu Ochrony Zdrowia oraz Porozumienia na Rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach.Więcej informacji i ramowy program tegorocznego forum znajduje się tutaj – Program Ramowy
Doświadczenie
20 lat działalności - ponad 150 szpitali
20 lat działalności na rzecz rozwoju opieki zdrowotnej w Polsce z aktywnym udziałem sektora szpitali prywatnych
Copyright © 2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych. All Rights Reserved.