OSSP

Filmy

OSSP szpitale prywatne logo OSSP

OSSP STUDIO TV Fundacje rodzinne - wywiad z ekspertami

Eksperckie spojrzenie na ustawę o fundacjach rodzinnych w kontekście biznesu.

W rozmowie uczestniczą: Prezes OSSP Andrzej Sokołowski, mec. Katarzyna Fortak-Karasińska z Kancelarii Fortak & Karasiński Radcowie Prawni oraz mec. Karol Ważny Katedra Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Gdańskiego of counsel w kancelarii Sykuna Barczewski Partnerzy.

Wręczenie nagród w II edycji konkursu European Private Hospital Awards 2023 z udziałem OSSP

25 maja w Lizbonie odbyła się ceremonia wręczenia nagród w II edycji konkursu European Private Hospital Awards.
W kategorii „Best patient focused initiative” wyróżnienie otrzymało Międzynarodowe Centrum Mowy i Słuchu Medinkus, a w kategorii “Best Health New Coverge” zwyciężył Szpital Medicover. W imieniu OSSP w uroczystości udział wzięli Prezes OSSP Andrzej Sokołowski i członek zarządu prof. Piotr Gerber.

OSSP - cykl "Dobre praktyki" cz. 1. Nowe przepisy o reklamie wyrobów medycznych 15.05.2023

Na zorganizowanym przez OSSP spotkaniu ekspertów i praktyków omówiono nowe przepisy dotyczące reklamy wyrobów medycznych od 1 stycznia 2023 roku. Wchodzące w życie przepisy, to obszerna regulacja prawa reklamy wyrobów medycznych oraz wyrobów medycznych, do diagnostyki in vitro.
W materiale przedstawiono zestawienie najważniejszych zasad reklamy, które mają zastosowanie w codziennej praktyce szpitali i profesjonalistów ochrony zdrowia.

OSSP - cykl "Dobre praktyki" cz. 2. obowiązki podmiotów leczniczych - ustawa o wyrobach medycznych.

Na zorganizowanym przez OSSP w dniu 15 maja 2023 roku spotkaniu ekspertów i praktyków omówiono m.in. nowe prawo wyrobów medycznych w kontekście obowiązków, jakie przepisy nakładają na podmioty lecznicze. Podmioty lecznicze, które na co dzień korzystają z takiego asortymentu jak np. strzykawki, narzędzia chirurgiczne czy sprzęt diagnostyczny, zostały objęte zakresem tych zmian, co implikuje konieczność wdrożenia odpowiednich rozwiązań i procedur.

OSSP - cykl "Dobre praktyki" cz. 3. Zasady rejestracji kodów UDI

Na zorganizowanym przez OSSP w dniu 15 maja 2023 roku spotkaniu ekspertów i praktyków omówiono m.in. zasady realizacji obowiązków związanych z rejestracją kodów UDI.
Zgodnie z nowymi wymogami prawnymi placówki medyczne mają obowiązek przechowywania kodów UDI wybranych wyrobów medycznych w postaci elektronicznej.
W jakiej sytuacji należy to robić i jakich wyrobów to dotyczy wyjaśnili zaproszeni eksperci.

Konferencja OSSP i Pracodawców RP na temat cyberbezpieczeństwa

13 lutego 2023 r. w Warszawie odbyła się konferencja zorganizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych i Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej nt. „Cyberbezpieczeństwo w jednostkach ochrony zdrowia”. Wśród omawianych tematów znalazły się m.in. Historia cyberataków w Polsce i świecie, otoczenie prawne – wymogi i zagrożenia, cyberbezpieczeństwo w szpitalach. Z okazji tego wydarzenia OSSP i Pracodawcy Medycyny Prywatnej przygotowali specjalną publikację poświęconą cyberbezpieczeństwu w szpitalach.

Liderzy Medycyny 2022 - uroczystość na Zamku Królewskim w Warszawie

Na Zamku Królewskim w Warszawie 25 stycznia 2023 roku podczas Konferencji „Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023”, nad którym patronat honorowy objęło OSSP, rozdano nagrody dla Liderów Medycyny. Wśród wyróżnionych znaleźli się Prezes OSSP Andrzej Sokołowski, któremu przyznano wyróżnienie specjalne dla Menedżera Zdrowia 2022 wśród placówek prywatnych oraz Wiceprezes OSSP, założyciel i wieloletni prezes CM MAVIT – dr Andrzej Mądrala – został tegorocznym laureatem nagrody Osobowość Medyczna Roku 2022.

Prawnicze czwartki OSSP - Spotkanie nr 2 - 1 grudnia 2022 r.

Drugie spotkanie z cyklu „Prawnicze czwartki OSSP” poświęcone było złotym praktykom przy zawieraniu umów z pracownikami medycznymi, postępowaniu z roszczeniami oraz o warunkach prowadzenia badań klinicznych w podmiocie. Porad prawnych udzielali jak zawsze prawnicy z kancelarii „Fortak & Karasiński Radcowie Prawni”.

(Nie)bezpieczny szpital - ochrona przed cyberatakami - webinary on-line - OSSP i partnerzy - cz. 3. - 16 listopada 2022

Omówienie założeń, potencjału i możliwych korzyści dla polskich szpitali w ramach „Planu działania w zakresie cyberbezpieczeństwa w ochronie zdrowia” oraz informacja o możliwościach skorzystania z dofinansowania inwestycji w zakresie podniesienia poziomu cyberbezpieczeństwa w szpitalach korzystających ze środków publicznych.

Prawnicze czwartki OSSP - Spotkanie nr 1 - 10 listopada 2022 r.

„Prawnicze czwartki OSSP” to branżowe spotkania on-line dla podmiotów zrzeszonych w OSSP. Podczas spotkań prawnicy z kancelarii „Fortak & Karasiński Radcowie Prawni” odpowiadają na pytania związane z funkcjonowaniem podmiotów leczniczych.
Podczas pierwszego spotkania omówiono trzy zagadnienia:

(Nie)bezpieczny szpital - ochrona przed cyberatakami - webinary on-line - OSSP i partnerzy - cz. 2. - 26 października 2022

ruga część cyklu webinarów na temat cyberbezpieczeństwa w szpitalach, który odbył się 26 października 2022r. W tym odcinku tematem spotkania był bezpieczny dostęp zdalny, słabe punkty infrastruktury sieciowej oraz wieloskładnikowe uwierzytelnianie.

(Nie)bezpieczny szpital - ochrona przed cyberatakami - webinary on-line - OSSP i partnerzy - cz. 1. - 19 października 2022

KOMA NORD – główny partner technologiczny OSSP wspólnie z dostawcami technologii: HP Inc, BeyondTrust, Yubico, Fortinet przygotowali cykl webinarów on-line na temat cyberbezpieczeństwa szpitali.
Prezentujemy pierwsze nagranie z serii – spotkanie z 19 października 2022 roku.

Uroczysta Gala z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych - spotkanie zaproszonych gości, współpracowników, przyjaciół i partnerów.

7 października 2022 roku w Gdyni odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem przedstawicieli świata polityki i mediów, środowiska opieki zdrowotnej, w tym szpitali, opieki ambulatoryjnej i podstawowej opieki zdrowotnej.

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych - wypowiedzi członków Zarządu OSSP, przyjaciół i partnerów.

O historii, powstaniu, celach, znaczeniu, dniu obecnym oraz wielu aspektach funkcjonowania szpitali prywatnych na krajowym i międzynarodowym rynku opieki zdrowotnej.

O jubileuszu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych - wypowiedź Prezesa OSSP Andrzeja Sokołowskiego dla "Menedżera Zdrowia".

A tutaj link do strony Menedżera Zdrowia

Oswajanie rehabilitacji uroginekologicznej w Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych pomaga Ukrainie

Szpitale OSSP na pierwszej linii walki z COVID-19 - na filmie wrocławski MEDINET

Krzysztof Macha, członek Zarządu OSSP - wypowiedź na temat turystyki medycznej

Doświadczenie

20 lat działalności - ponad 150 szpitali

20 lat działalności na rzecz rozwoju opieki zdrowotnej w Polsce z aktywnym udziałem sektora szpitali prywatnych

Szpitali
+ 0
Podmioty
+ 0

Copyright © 2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych. All Rights Reserved.