Baza Wiedzy

aktualności

OSSP szpitale prywatne logo OSSP

26 czerwca 2022 r.

Nawet 900 tys. zł mogą otrzymać na podniesienie poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych szpitale posiadające kontrakt z NFZ.
Wsparcie finansowe, o którym mowa w zarządzeniu dotyczy podmiotów leczniczych, prowadzących szpital i posiadających umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia obowiązującą w 2021 r. oraz 2022 r. WIĘCEJ…

Z okazji 20-stej rocznicy powstania naszego Stowarzyszenia w imieniu Zarządu OSSP serdecznie zapraszamy wszystkich członków oraz partnerów Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych na uroczyste spotkanie, które odbędzie się 7 października w Gdyni, w hotelu Courtyard by Marriott. WIĘCEJ…

W czwartek 26 maja 2022r. w Warszawie odbyło się Walne Zebranie Delegatów Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, któremu przewodniczył Prezes Andrzej Sokołowski.
Oprócz corocznego sprawozdania z działalności zarządu oraz zatwierdzenia sprawozdania finansowego OSSP za rok 2021, poruszono liczne tematy dotyczące bieżącej działalności stowarzyszenia. WIĘCEJ…

Zaproszenie na webinar "Milano International Life Sciences Forum"

1 czerwca 2022 r.

W imieniu OSSP, członka Europejskiej Unii Szpitali Prywatnych zapraszamy Państwa na wirtualne wydarzenie „Milano International Life Sciences Forum”, które odbędzie się online 10 czerwca w godzinach 11-13.

UEHP jest współorganizatorem wydarzenia wraz z Assolombarda, stowarzyszeniem przemysłów Lombardii (Włochy). Wydarzenie ma na celu przedstawienie globalnego spojrzenia na europejskie polityki dotyczące zdrowia i nauk przyrodniczych. Prelegenci to m.in. Komisja Europejska, UEHP, EFPIA, MedTech.

Każdy uczestnik powinien zarejestrować się na stronie jako „członek nie stowarzyszony”, a następnie zarejestrować się w wydarzeniu naciskając przycisk, który znajdziesz na stronie.

Link do strony z pełną agendą webinaru oraz formularzem rejestracji znajdziecie Państwo tutaj…

Nadchodzące wydarzenia pod patronatem OSSP

26 maja 2022 r.

W nadchodzących miesiącach czekają nas dwa ważne wydarzenia, nad którymi patronat objęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych.

W dniach 9-10 czerwca 2022 r. w Karpaczu odbędzie się VIII Kongres Nowoczesny Pion Techniczny. Szczegóły wydarzenia pod poniższym linkiem.

Natomiast w dniach 23-24 września br. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyki Medycznej i Profilaktyki Zdrowotnej CURATIO. Więcej informacji tutaj

Ponad milion złotych dla Nowego Szpitala w Olkuszu

11 maja 2022 r.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał z przedstawicielami Nowego Szpitala w Olkuszu Sp. z o.o. dwie umowy: jedna opiewa na kwotę 520 000 zł i dotyczy wymiany szpitalnej windy, zaś druga na kwotę 500 000 zł i obejmuje zakup wraz z dostawą ambulansu typu C z wyposażeniem. Nowa winda i specjalistyczny ambulans z wyposażeniem przyczynią się do jeszcze sprawniejszej pracy personelu medycznego.

Środki na obie inwestycje pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.  W szczytowym okresie pandemii Nowy Szpital w Olkuszu zabezpieczał łącznie ponad 100 łóżek dla pacjentów z COVID-19 lub podejrzeniem zakażenia, w tym 8 respiratorowych.

W uroczystości udział wziął sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz poseł ziemi olkuskiej Jacek Osuch.

Enel-med najlepszym pracodawcą na rynku prywatnych usług medycznych

10 maja 2022 r.

Sieć placówek enel-med., której dwa szpitale należą do OSSP zajęła pierwsze miejsce w rankingu Forbes Poland’s Best Employers wśród firm oferujących prywatne usługi medyczne i drugie w Polsce w kategorii „Najlepsi pracodawcy. Ochrona zdrowia i opieka społeczna”.

Ranking 300 najlepszych pracodawców sporządzony we współpracy z firmą Statista objął około 1800 pracodawców – organizacje z aż 25 sektorów rynku, zatrudniające co najmniej 250 osób.

Ponad 20 tysięcy respondentów wypełniło internetowy kwestionariusz, wskazując m.in. prawdopodobieństwo, z jakim poleciliby swojego pracodawcę znajomemu lub członkowi rodziny oraz ocenili swoich pracodawców w kwestiach takich jak m.in. wynagrodzenie, czas pracy, możliwości awansu i rozwoju, warunki i sprzęt do pracy w biurze oraz pracy zdalnej.

Nasza rekomendacja - nowoczesne narzędzia e-medycyny

9 maja 2022 r.

Pandemia w Polsce właśnie się skończyła, ale niektóre aspekty opieki medycznej już nigdy nie będą takie jak wcześniej.

Liczne rozwiązania z zakresu e-medycyny, których wdrożenie wymusiła sytuacja pandemiczna na stałe zagościły w naszych szpitalach. Zupełnie nowe, nieznane wcześniej e-narzędzia znacząco ułatwiają codzienną pracę, dając przy tym poczucie bezpieczeństwa zarówno pacjentom, jak i pracownikom podmiotów medycznych. Dodatkowo, w rękach nowoczesnego i stawiającego na rozwój szpitala mogą stanowić istotny element umacniania wysokiej jakości usług medycznych oraz tworzenia przewagi konkurencyjnej.

Zaprezentowana tutaj, rekomendowana przez OSSP publikacja „E-szpital – trendy IT w ochronie zdrowia” to nic innego jak katalog wszechstronnych i innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych dedykowanych branży medycznej.

Gorąco namawiamy do zapoznania się z przedstawionymi propozycjami. Nawet jeśli nie zdecydujecie się na ich wdrożenie, istnieje szansa, że niektóre rozwiązania staną się inspiracją do podjęcia nowych, być może nawet rewolucyjnych działań, które przyniosą namacalne korzyści firmie, pracownikom i pacjentom.

Aktywnie wspieramy ideę szczepień ochronnych

23 marca 2022 r.

OSSP szpitale prywatne Porozumienie na rzecz dobrych praktyk w szczepieniach

OSSP wraz z Fundacją Instytut Ochrony Zdrowia wspiera projekt „Porozumienie na Rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach”.

Porozumienie na Rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach to niezależna grupa złożona z przedstawicieli kluczowych instytucji, organizacji i stowarzyszeń, mająca na celu zabranie wspólnego głosu w dyskusji na temat stosowania szczepień ochronnych w Polsce przy wykorzystaniu potencjału merytorycznego i społecznego każdego z członków inicjatywy.

Stworzenie platformy o charakterze edukacyjnym i społecznym ma na celu dotarcie do opinii społecznej, rodziców, a także osób odpowiedzialnych za kreowanie systemu ochrony zdrowia w Polsce z możliwie pełnym obrazem nt. właściwości szczepień ochronnych, ich znaczenia i wpływu dla zdrowia społeczeństwa oraz sprostanie wyzwaniom systemowym wynikającym z priorytetów zdrowia publicznego.

Całą grupą pomagamy Ukrainie!

4 marca 2022 r.

OSSP szpitale prywatne - zdjęcie pomoc dla Ukrainy - ilustracja newsa

Trwa akcja pomocy Ukrainie prowadzona przez OSSP i naszych partnerów i przyjaciół.
Od 24 lutego już ponad 100 tysięcy złotych w postaci najbardziej potrzebnych materiałów medycznych przekazały do ukraińskich szpitali podmioty zrzeszone w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Szpitali Prywatnych.
Z naszych szpitali prosto na Ukrainę jadą m.in. palety materiałów medycznych. Nici chirurgiczne jadą transportem naszych przyjaciół z Belgii. Dania za pośrednictwem firmy Falck przekazuje 18 w pełni wyposażonych karetek dla ukraińskiego pogotowia.
Tak szeroka pomoc możliwa jest m.in. dzięki wieloletniej obecności OSSP w Europejskim Związku Szpitali Prywatnych (UEHP).
Nasze transporty pełne nici chirurgicznych, noszy, staz, zestawów intubacyjnych, kardiomonitorów, sprzętu do znieczulenia i podtrzymywania przy życiu oraz pampersów, chusteczek do mycia dzieci, mleka w proszku, itp. trafiają za pośrednictwem i przy ofiarnej pomocy parafii rzymskokatolickich na Ukrainie prosto do działających tam szpitali.
A szpitalom ukraińskim brakuje WSZYSTKIEGO! Część z nich pilnie przekształcono z covidowych w chirurgiczne – nie mają nic, co pozwoli na operowanie rannych, brakuje nawet strzykawek. Dostawy realizowane są małymi samochodami dostawczymi przy udziale przyjaciół z obu stron granicy i tym sposobem szybko docierają na miejsce i trafiają prosto do potrzebujących.
Zakupy realizuje Medyczna Grupa Zakupowa OSSP, więc mamy bardzo dobre ceny i sprawność organizacyjną. Obrany przez nas sposób dostaw, w tej chwili jako jedyny okazuje się skuteczny. Na miejsce dotarły już trzy transporty i w drodze są kolejne.
Przyłączcie się do nas! Każdą złotówkę wpłaconą na podane poniżej konto zamienimy na sprzęt i materiały medyczne i dostarczymy prosto do ukraińskich szpitali! Czas gra tutaj kluczowa rolę – bądźmy razem z walczącą Ukrainą.

Wydzielone konto OSSP do wpłat na rzecz pomocy Ukrainie: 25 1050 1764 1000 0022 6952 0827 – z dopiskiem pomoc Ukrainie
Dziękujemy za każdą złotówkę i prosimy o więcej!

OSSP w projekcie "Szpital bez papierosa"

21 września 2021 r.

OSSP szpitale prywatne ilustracja "szpital bez papierosa"

OSSP dołączyło do kampanii „Szpital bez papierosa”. Ta ogólnopolska akcja prowadzona jest w ramach działań Deklaracji Antytytoniowej (przyjętej w 2019 r. na Światowym Kongresie Raka Płuca w Barcelonie) – oficjalnego dokumentu IASLC.

Jej ideą jest ograniczenie szkodliwości i podnoszenie świadomości na temat negatywnego działania dymu tytoniowego, a celem aktywna pomoc osobom uzależnionym. Udowodniono, że chorzy, którzy nie palą papierosów w trakcie leczenia przeciwnowotworowego mają większą szansę na wyleczenie.

Zaprzestanie palenia tytoniu po rozpoznaniu nowotworu zmniejsza ryzyko nawrotu, przerzutów a także wystąpienia kolejnego pierwotnego nowotworu, zwłaszcza związanego z paleniem tytoniu, zmniejsza ryzyko zgonu z powodu innych chorób związanych z paleniem tytoniu, poprawia jakość życia, zmniejsza nasilenie bólu, co z kolei pozwala zredukować dawki leków przeciwbólowych, zwiększa odporność organizmu i zmniejsza liczbę przerw w leczeniu. Korzyści te zostały dobrze udokumentowane w badaniach naukowych. Zachęcamy zatem do wspierania personelu medycznego, pacjentów i ich rodzin w dążeniu do zdrowia.

Medinet przekształcony w szpital covidowy

17 marca 2021 r.

Odtwórz wideo

W okresie pandemii koronawirusa szpitale prywatne zrzeszone w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Szpitali Prywatnych włączały się aktywnie w walkę z SARS-CoV-2 między innymi tworząc oddziały covidowe oraz przekształcając całe jednostki w szpitale leczące pacjentów z COVID-19.

Pełną wyrzeczeń pomoc pacjentom z koronawirusem obrazuje film z przekształconego w covidowy Szpitala Medinet.

Doświadczenie

20 lat działalności - ponad 150 szpitali

20 lat działalności na rzecz rozwoju opieki zdrowotnej w Polsce z aktywnym udziałem sektora szpitali prywatnych

+ 0
Szpitali
+ 0
Podmioty

Copyright © 2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych. All Rights Reserved.