Najnowsze działania

wydarzenia / zmiany / inwestycje w szpitalach OSSP

OSSP szpitale prywatne logo OSSP

2.01 – 15.01.2023

 • 10 stycznia 2023 roku otwarty został nowy oddział Enel-med, zlokalizowany w Warszawie, na I piętrze wieżowca Widok Towers przy Alejach Jerozolimskich 44 (tuż za Rotundą). 38 oddział enel-med to nowoczesna wieloprofilowa placówka, która oferuje szerokie spektrum usług medycznych. Nowy oddział zajmuje pomieszczenia o powierzchni 1300 mkw,
 • Grupa Lux Med jako partner medyczny Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn wspiera za-wodników tego wydarzenia. Mistrzostwa odbywają się od 11 do 29 stycznia 2023 roku w Polsce i w Szwecji. Mecz otwarcia odbył się w katowickim „Spodku”. Przedstawiciele Grupy Lux Med w czasie meczu obecni byli na halach sportowych i wokół nich, odpowiadając za zabezpieczenie medyczne wydarzenia.
 • POZ Mikulicz w Świebodzicach jest Grantobiorcą projektu pn. Dostępność Plus dla Zdrowia, który finansowany jest z Funduszy Europejskich. Placówka otrzymała grant w wysokości 708 000,00 zł na poprawę dostępności świadczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami.
 • Członek Wspierający ADM Consulting Group poinformował, że w w I i II kwartale 2023r. wystartują najważniejsze i najatrakcyjniejsze nabory wniosków o bezzwrotne dotacje dla firm w ramach no-wych programów dotacyjnych. W związku z tym organizowany jest cykl konferencji zatytułowa-nych „Jak sprostać najważniejszym wyzwaniom roku 2023 – Wzrost cen energii – Nowe programy wsparcia przedsiębiorstw”. Spotkania odbędą się: 18.01.2023 – Bydgoszcz – Holiday Inn Bydgoszcz, 25.01.2023 – Kraków – Q Hotel Plus Kraków, 01.02.2023 – Lublin – Hampton by Hilton Lublin, 09.02.2023 – Olsztyn – Przystań Hotel & Spa. Partnerami spotkań są mBank, Orange Energia, Orange Polska, ADM Consulting Group S.A. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia…

19.12 – 31.12.2022

 • Prawie 100 placówek Lux Med Diagnostyka na terenie całego kraju zapewnia usługi z zakresu ba-dań tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, USG i RTG. W 2022 roku w placówkach Grupy Lux Med wykonano ponad 1,4 miliona badań, w tym około 280 tysięcy badań rezonansu magnetycznego, 250 tysięcy badań tomografii komputerowej oraz 140 tysięcy badań mammograficznych.
 • 16 grudnia br. firma Septodont uroczyście przekazała Polskiemu Towarzystwu Stomatologicznemu grant w wysokości 200 tys. złotych na działania profilaktyczne skierowane do dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Partnerem medycznym akcji „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie” została marka enel-med stomatologia. Bezpłatne przeglądy stomatologiczne oraz wsparcie dentystyczne będą realizowane w całej Polsce w pierwszej połowie 2023 roku.
 • EMC Instytut Medyczny poinformował, że POZ Mikulicz w Świebodzicach jest Grantobiorcą projek-tu Dostępność+ dla zdrowia

5.12. – 18.12.2022

 • PHPL s.r.o. z grupy Penta Hospitals International kupiła 100 procent akcji Grupy Nowy Szpital Holding S.A. Zamknięcie transakcji jest uzależnione między innymi od uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację. DO grupy Penta Hospitals należy już Grupa EMC Instytut Medyczny.
 • W szpitalu w Świeciu trwa przebudowa głównej rejestracji i poczekalni dla pacjentów. W związku z remontem od najbliższego piątku do poniedziałku (19 grudnia) nieczynna będzie rejestracja w głównym budynku szpitala.
 • CM Mavit zostało uhonorowane przez portal Kliniki.pl nagrodą: Najlepsze Placówki 2022. Wyróżnienie jest przyznawane dorocznie, na podstawie ogólnopolskiego rankingu placówek medycznych: Kliniki.pl Rating Index. CM Mavit, z wysokim wynikiem 9,2 punktów (na 10), znalazło się wśród liderów rankingu.
 • Od 1 grudnia 2022 roku pracownia rezonansu magnetycznego, znajdująca się na terenie kwidzyńskiego Szpitala „Zdrowie”, należącego do Grupy EMC Szpitale, wykonuje świadczenia medyczne także w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Już od prawie dwóch lat w Kwidzynie funkcjonuje pracownia rezonansu magnetycznego, zlokalizowana przy Szpitalu EMC „Zdrowie”, która jest jedyną tego typu placówką w powiecie kwidzyńskim.
 • Grupa Lux Med otrzymała nagrodę Wektor Serca, przyznawaną przez Pracodawców RP za osiągnięcia wykraczające poza standardowe działania w przestrzeni społeczno-gospodarczej w wyjątkowych i oka-zjonalnych sytuacjach. Grupa Lux Med została wyróżniona za zaangażowanie w pomoc Ukrainie. Za stworzenie przestrzeni, w której ponad podziałami zwyciężyło serce oddane naszym przyjaciołom z Ukrainy.

21.11 – 4.12.2022

 • Globiana sp. z o.o. został nowym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej.
 • ARS Medical w Pile został przejęty przez Grupę ScanMed.
 • Centrum Medyczne Gizińscy z Bydgoszczy zmieniło swój znak graficzny. Nowy logotyp uwzględnia 30-letnią tradycję działalności i podkreśla doświadczenie i zaufanie pacjentów. Zmodyfikowany i unowo-cześniony został symbol rodziny, który wzbudza pozytywne emocje.
 • EMC Instytut Medyczny poinformował, że szpital geriatryczny w Katowicach otrzymał dofinansowanie w ramach programu Dostępność + dla Zdrowia
 • Od 1 grudnia 2022 r. Pracownia Rezonansu Magnetycznego znajdująca się na terenie Szpitala, Grupy EMC w Kwidzynie, wykonuje świadczenia medyczne w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
 • Przy Szpitalu we Wschowie powstaje nowoczesna instalacja tlenowa. Tlen będzie rozprowadzany do sal pacjentów i zastąpi obecnie używane butle. Prace budowlane potrwają do końca grudnia i czasowo mogą utrudniać ruch pieszy i samochodowy na terenie szpitala.
 • 29 listopada 2022 odbyło się otwarcie Centrum Zdrowej Wagi – nowego konceptu w oddziale enel-med Warsaw Spire przy Placu Europejskim 2. W placówce specjalistyczną i kompleksową pomoc otrzymają wszystkie osoby zmagające się z chorobą otyłościową, chorobami metabolicznymi oraz schorzeniami związanymi z nieprawidłową wagą
 • Centrum Medyczne Enel-Med w ciągu trzech kwartałów 2022 roku otworzyło kilka nowych placówek. Planuje także dalsze inwestycje w rozbudowę i modernizację sieci przychodni wielospecjalistycznych oraz klinik stomatologicznych. Za główny kierunek rozwoju spółki został obrany obszar usług FFS, czyli stomatologia specjalistyczna, medycyna estetyczna i diagnostyka obrazowa.
 • Grupa Lux Med przejmuje krakowską klinikę DENTestetica. Umowa została podpisana 21 listopada 2022. Jest to kolejny krok w rozwoju Grupy Lux Med na terenie Małopolski.
 • Od 21 listopada 2022 w Centrum Medycznym Damiana dostępne jest badanie mammograficzne piersi wykonywane w oparciu o tomosyntezę – innowacyjną technologię obrazowania, umożliwiającą skuteczniejsze wykrywanie nieprawidłowości.
 • Radomskie Centrum Onkologii otrzymało międzynarodowy certyfikat Towarzystwa Senologicznego (SIS). Tym samym placówka dołączyła do ośrodków spełniających światowe standardy i gwarantujących kompleksową opiekę na wysokim poziomie. W ramach Breast Cancer Unit pacjentki chore na raka piersi prowadzone są przez interdyscyplinarny zespół, złożony ze specjalistów wielu dziedzin: lekarzy, rehabilitanta, psychologa i mają zagwarantowaną kompleksową opiekę.

7.11 – 20.11.2022

 • Zespół farmaceutów i pracowników apteki, kierowany przez Katarzynę Grzyb, z sukcesem wdrożył usługę opieki farmaceutycznej. Dzięki współpracy z kanadyjskim badaczem klinicznym i dyrektorem apteki szpitalnej w Ottawie dr Regisem Vaillancourtem oraz dr n. farm. Piotrem Merksem z Collegium Medicum UKSW w Radomskim Centrum Onkologii z powodzeniem wprowadzono pionierskie w naszym kraju konsultacje farmaceutyczne i ten rodzaj opieki. W komfortowych i przytulnych warunkach, podczas rozmowy z farmaceutą pacjent uzyskuje pełną informację o stosowanej terapii lekowej, omawiane są działania niepożądane, interakcje z innymi lekami – przeglądy lekowe, a  schemat przyjmowania leków chory dostaje także w niestandardowej, ale bardzo czytelnej piktogramowej formie. Pacjenci Radomskiego Centrum Onkologii mogą dzięki temu lepiej zrozumieć terapię, prawidłowo przyjmować leki, co przyczynia się do spadku powikłań.
 • Pracownia Lux Med Diagnostyka zlokalizowana we Wrocławiu przy ulicy Legnickiej 55F została wyposażona w nowy aparat do badania rezonansu magnetycznego. Jest to 1,5 teslowe urządzenie Siemens Healthineers Magnetom Altea.
 • 2 listopada 2022 roku na warszawskiej Woli otwarto nowy oddział sieci Enel-Med. Nowa placówka jest zlokalizowana w kompleksie budynków biurowych Warsaw Spire przy Placu Europejskim 2.
 • Pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej, należąca do Lux Med Diagnostyka, działająca w Szpitalu Św. Elżbiety w Warszawie, została wyposażona w nowoczesny aparat do badania rezonansu magnetycznego. Jest to 1,5 teslowe urządzenie Siemens Magnetom Sola.
 • CM Mavit zostało uhonorowane przez portal Kliniki.pl nagrodą: Najlepsze Placówki 2022. Wyróżnienie jest przyznawane dorocznie, na podstawie ogólnopolskiego rankingu placówek medycznych: Kliniki.pl Rating Index.

10.09-23.10.2022

 • W I półroczu 2022 roku Grupa EMC wygenerowała przychody ze sprzedaży o wartości 272.009 tys. zł, czyli o 11.848 tys. zł wyższe niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wartość kontraktów z NFZ wzrosła w tym okresie o 5,87 procent. Kontrakty z NFZ stanowią około 77 procent przychodów Grupy Kapitałowej EMC.
 • Od października 2022 roku Diagnostic-Med w Poznaniu jest częścią Lux Med Diagnostyka. Pracownia oferuje badania z zakresu rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej i RTG.
 • Dorota Ząbek, dyrektor zarządzająca Radomskiego Centrum Onkologii, otrzymała nagrodę „Pacjent w centrum uwagi”, przyznawaną przez wydawnictwo Termedia osobom, które w codziennej pracy kierują się najwyższymi standardami; aktywnością i działaniami na rzecz poprawy sytuacji pacjentów, podnoszenia jakości oraz komfortu życia chorych. Dorota Ząbek odebrała nagrodę z rąk profesora Jarosława Fedorowskiego, prezesa Polskiej Federacji Szpitali i Janusza Michalaka, prezesa wydawnictwa Termedia.
 • Szpital w Świebodzinie realizuje Ogólnopolski Program Wczesnego Wykrywania Raka Płuca za pomocą Niskodawkowej Tomografii Komputerowej. Świebodzin jest jedną z trzech placówek w województwie lubuskim, gdzie osoby z grupy ryzyka mogą wykonać bezpłatną tomografię płuc
 • Nowy Szpital w Świebodzinie organizował Dzień Profilaktyki Raka Prostaty. 21 października w poradni urologicznej było wykonywane profilaktyczne USG, i badania laboratoryjne.
 • Przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej przy Szpitalu św. Rocha w Ozimku jest realizatorem projektu pod nazwą Dostępność Plus dla Zdrowia, który finansowany jest z Funduszy Europejskich. Placówka otrzymała grant w wysokości 700 tysięcy zł na poprawę dostępności świadczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami.
 • Centrum Medyczne Damiana rozszerzyło aplikację mobilną Damian Mobile i portal pacjenta Damian OnLine o nowe funkcjonalności. Mają one na celu usprawnienie zarządzania wizytami przez pacjentów. Nowe rozwiązania dotyczą rejestracji konta i logowania do prostej wersji Konta Pacjenta. Używając numeru karty oraz numeru PESEL można umówić wizytę.
 • Nowy Szpital w Szprotawie realizuje program „Sprawni i aktywni zawodowo” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Projekt skierowany jest do osób aktywnych zawodowo lub pragnących powrócić do pracy, zamieszkujących na terenie powiatu żagańskiego, żarskiego oraz nowosolskiego, z często występującymi schorzeniami układu ruchu i obwodowego układu nerwowego, spowodowanymi sposobem wykonywania pracy zawodowej. Każdy Uczestnik projektu w ramach 10-dniowego cyklu skorzysta z ćwiczeń leczniczych, zabiegów fizykalnych (ciepłolecznictwo, elektroterapia, laseroterapia, magnetoterapia) i/lub masażu leczniczego w godzinach dla siebie najdogodniej-szych. W ramach projektu każdy otrzyma również konsultacje rehabilitacyjne i lekarza medycyny pracy oraz wsparcie psychologiczne.
 • W dniach 2-4 września firma Koma Nord wraz partnerami technologicznymi zorganizowała w Chałupach konferencję dla swoich partnerów biznesowych. Podczas spotkania duże zainteresowanie przedstawicieli branży medycznej obecnych na konferencji wzbudziły kwestie związane z cyberbezpieczeństwem. Koma Nord wraz z firmą HP Inc. we współpracy z OSSP zaprasza na cykl webinariów dot. cyberbezpieczeństwa.

12.09-24.09.2022

 • Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA Tomasz Łoziński Spółka Komandytowa otrzymał akredytacje CMJ w zakresie działalności Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA. Serdecznie gratulujemy.
 • Medicover spółka z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymał akredytację CMJ w zakresie działalności MEDICOVER OPIEKA SZPITALNA. Serdecznie gratulujemy.
 • Nowy Szpital w Świebodzinie rozpoczyna program bezpłatnej rehabilitacji oddechowej po COVID-19. Ćwiczenia pod kierunkiem rehabilitantów pomogą w powrocie do aktywności fizycznej oso-bom, które po COVID-19 szybko się męczą, odczuwają duszność czy osłabienie.
 • Specjalistyczna sieć przychodni Nasz Lekarz stała się od 13 września 2022 roku formalnie częścią Medicover. Przychodnie Nasz Lekarz zapewniają opiekę medyczną w ramach podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, w placówkach o powierzchni przekraczającej 3000 mkw2.
 • 7 września 2022 roku Scanmed S.A. zawarł przedwstępną umowę dotyczącą przejęcia spółki Ars Medical Sp. z o. o., która od ponad 30 lat prowadzi szpital w Pile. Ars Medical oprócz usług szpital-nych oferuje podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne, a także badania w zakre-sie diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej. Firma zatrudnia prawie czterysta osób, wśród których jest ponad setka lekarzy.

29.08-11.09.2022

 • Lux Med otworzył 5 września 2022 nowe centrum stomatologiczne, które zlokalizowane jest we Wrocławiu przy ulicy Piotra Skargi 3. W placówce działa 8 gabinetów, gdzie pod okiem doświadczonych specjalistów oferowany jest szeroki zakres usług.
 • Szpital Medicover otrzymał certyfikat Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przyznawany przez ministra zdrowia. To kolejny certyfikat CMJ dla tej placówki. Jest on efektem przeprowadzonego audytu akredytacyjnego i dowodem na spełnianie wymagań dotyczących jakości usług. Obecnie certyfikat Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia posiada 177 szpitali oraz 205 placówek podstawowej opieki zdrowotnej.
 • Medicover zaprezentował Raport Roczny z działalności Fundacji Medicover w Polsce i stowarzyszenia charytatywnego Asociația Medicover w Rumunii w 2021 roku. Fundacja Medicover jest organizacją pożytku publicznego (OPP). Powstała w 2007 roku z inicjatywy Medicover, by realizować społeczną misję firmy w obszarze zdrowia i profilaktyki zdrowotnej oraz pomagać potrzebującym.
 • Grupa Nowy Szpital poinformował o prowadzeniu szeregu inwestycji współfinansowanych z Funduszu Przeciwdziałania COVID.

16-28 sierpnia 2022

 • Organizacje pracodawców wspólnie ze związkami branżowymi wystosowały apel do Premiera RP w sprawie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych zasad i trybu wprowadzania ograniczeń w sprzedaży paliw stałych oraz w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła. W apelu zwracają uwagę o konieczności zapewnienie stałych dostaw energii nie tylko do szpitali ale także ambulatoriów czy dostawców sektora ochrony zdrowia.
 • Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował dane podsumowujące wybrane wskaźniki osiągane przez poszczególne szpitale w zakresie leczenia chorób narządu wzroku w 2021 roku. Wynika z niego, że Centrum Medyczne Mavit jest liderem na skalę całej Polski w liczbie wykonanych zabiegów operacji za-ćmy w 2021 roku. W 2021 r. Centrum Medyczne Mavit w Warszawie przeprowadziło 4717 operacji za-ćmy w tym 148 operacjami wszczepienia soczewek torycznych.
 • International Medical Relief oraz Grupa Lux Med rozpoczynają współpracę, której celem jest wsparcie dotychczas prowadzonych działań humanitarnych świadczonych na rzecz uchodźców z Ukrainy. IMR oraz Lux Med są zaangażowane we wsparcie Ukrainy, a współpraca przyczyni się do zwiększenia możliwości niesienia pomocy.

18-31 lipca 2022

 • Członek OSSP Salve Medica otrzymał Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia w zakresie POZ.
 • Szpital Św. Józefa sp. z o.o. w Mikołowie z wielką przyjemnością informuje o możliwości wykonywania badań komercyjnych w zakresie tomografii komputerowej, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci na tomografie NEUSOFT NeuVIZ 128.
 • Zespół radiologii w Nowym Szpitalu w Świebodzinie wzmocnili w ostatnim czasie nowi specjaliści. Dzięki temu zwiększyła się dostępność do badań oraz skrócił się czas oczekiwania na RTG, USG, TK i RM.
 • Sieć placówek medycznych Enel-med wprowadziła na rynek nową ofertę pakietów medycznych skierowaną do firm. Wprowadzeniu usługi towarzyszy kampania promocyjna #pasujemydosiebie realizowana w OOH (reklama zewnętrzna), prasie codziennej i branżowej oraz w ramach kampanii online poprzez dedykowany landing page pakietymedyczne.enel.pl
 • Placówka Centrum Medycznego Damiana, zlokalizowana przy ulicy Kolejowej w Warszawie, rozszerzyła zakres oferowanych usług o badania USG elastografią. Placówka ta działa od marca 2022 roku. Elastografia to nowoczesna metoda diagnostyczna, która wykorzystuje fakt, że w wyniku procesu chorobowego znacząco zmienia się twardość tkanki lub narządu.
 • 19 lipca 2022 Grupa Enel-Med uruchomiła nowy oddział Centrum Medycznego Enel-med oraz klinikę medycyny estetycznej i stomatologii Estell w Domu Mody Klif. To nowe miejsce na medycznej mapie Warszawy, ukierunkowane szczególnie na szeroko pojęte zdrowie kobiety i jej najbliższych.
 • Pomoc dla ponad 100 tysięcy osób, około 186 tysięcy wykonanych usług medycznych i 35 mln zł na wsparcie – Grupa Lux Med podsumowała swoje dotychczasowe działania na rzecz obywateli z Ukrainy, którzy przybyli do Polski po rozpoczęciu wojny.
 • W szpitalu Carolina Medical Center w Warszawie przeprowadzono artroskopię stawu ramiennego, w trakcie której zastosowano innowacyjną technologię wszczepienia membrany – błony kolagenowej, która wspomaga długofalowo procesy regeneracyjne stawu i zmniejsza ryzyko ponownego urazu. To innowacyjna metoda leczenia.

4-17 lipca 2022

 • Szpital Medicover został wyróżniony w pierwszej edycji European Private Hospital Awards, która odbyła się z inicjatywy Portugalskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych i Europejskiej Unii Szpitali Prywatnych (European Union of Private Hospitals – UEHP). Do konkursu wpłynęło 67 wniosków z 10 europejskich krajów: Portugalii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Polski, Austrii, Niemiec, Rumunii i Grecji.
 • Centrum Rehabilitacji Damiana, działające w Warszawie przy ulicy Cybernetyki 7b, pod koniec sierpnia 2022 roku przeniesie się do nowej siedziby. Będzie ona zlokalizowana w budynku Adgar Plaza, przy ulicy Postępu 17A. W nowej lokalizacji w centrum rehabilitacji do dyspozycji pacjentów oddane zostaną 3 sale do kinezyterapii, 3 sale masażu, 3 sale do dziecięcej rehabilitacji neurologicznej oraz dział fizykoterapii.
 • Szpital Medicover otrzymał certyfikat „Eksperta da Vinci”, przyznawany za rekordową liczbę przeprowadzonych zabiegów oraz bezpieczeństwo systemu chirurgii robotycznej. W warszawskim Szpitalu Medicover od 2018 roku przeprowadzono ponad 1400 operacji chirurgicznych z udziałem robota da Vinci.

20 czerwca – 3 lipca 2022

 • W czerwcu 2022 roku Radomskie Centrum Onkologii podpisało z Radomskim Towarzystwem Pacjentów Onkologicznych porozumienie, na mocy którego objęło swoim patronatem Stowarzyszenie Amazonki. Towarzystwo zostało powołane w celu niesienia pomocy osobom doświadczonym chorobą onkologiczną, zarówno pacjentom jak i ich rodzinom oraz osobom bliskim. RCO będzie uczestniczyło w akcjach organizowanych przez Towarzystwo.
 • Pracownia diagnostyki obrazowej prowadzona przez Lux Med Diagnostyka w Toruniu została wyposażona w nowy 32-rzędowy tomograf komputerowy Siemens go.Up. Pracownia działa przy ulicy Skłodowskiej-Curie 73, na terenie szpitala Citomed, który od 2021 roku jest w Grupie Lux Med.
 • Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa otworzył nowy oddział – chirurgii kręgosłupa. Zabiegi oferowane na oddziale wykonywane są przy użyciu najmniej inwazyjnych  technik operacyjnych. Zabiegi te są komercyjne.
 • Ratownictwo medyczne w Nowym Szpitalu w Świebodzinie kupiło kolejny ambulans. Najnowsza karetka marki Renault Master będzie służyła, jako ambulans P i będzie stacjonowała w Świebodzinie. Oprócz zespołu P również zespół S dysponuje nowym ambulansem.
 • EMC poinformował, że już w sierpniu, we wrocławskiej placówce EuroMediCare, odbędą się pierwsze zabiegi urologiczne z użyciem robota medycznego Versius. Jesteśmy pierwszym ośrodkiem urologii we Wrocławiu, wykonującym operacje radykalnej prostatektomii przy użyciu systemu firmy CMR Surgical z Wielkiej Brytanii.
 • Ratownictwo medyczne w Nowym Szpitalu we Wschowie ma nowy ambulans. Najnowsza karetka marki Renault Master będzie stacjonowała przy szpitalu we Wschowie.

6-19 czerwca 2022

 • Do grona Członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych dołączył nowy podmiot leczniczy – Szpital Specjalistyczny Pro Familia. Serdecznie witamy.
 • Firma Koma Nord serdecznie zaprasza na warsztat pt „Bezpieczny szpital -obrona przed cyberatakami”, które odbędzie sie 23 czerwca o godz. 10.00 w Sopocie. Nawet 900 tys. zł mogą otrzymać z NFZ placówki medyczne na podniesienie poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. O środki mogą wnioskować szpitale, które realizują świadczenia w ramach leczenia szpitalnego, rehabilitacji leczniczej, lecznictwa uzdrowiskowego oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.
 • Ratownictwo medyczne w Nowym Szpitalu w Nakle n. Notecią ma nowy ambulans. Najnowsza karetka marki Renault Master zostanie uroczyście przekazana dzisiaj do stacji ratownictwa medycznego w Mroczy i rozpocznie pracę w ratownictwie medycznym.
 • Nowy Szpital w Olkuszu otrzymał nową karetkę transportową. W symbolicznym przekazaniu kluczyków do ambulansu uczestniczyli: Premier Mateusz Morawiecki, Jacek Osuch, Wiceminister Sportu i Turystyki oraz Wojewoda Małopolski, Łukasz Kmita.
 • Lux Med Diagnostyka otworzyła nowa pracownię diagnostyki obrazowej w Poznaniu, zlokalizowaną w dzielnicy Wilda, przy ulicy Wierzbięcice 1, w biurowcu Dwór Hamburski. Placówka została wyposażona w najnowocześniejszy aparat do rezonansu – RM Siemens Magnetom Altea, posiadający 1,5 teslowy magnes o średnicy 70 cm i rozwiązania technologiczne najwyższej klasy.

23 maja – 5 czerwca

 • 1 czerwca 2022 ruszyło wyzwanie Healthy Cities organizowane przez Grupę Lux Med. Mieszkańcy 66 miast i pracownicy firm, które zgłosiły udział w akcji, podjęli wyzwanie zrobienia 6 tysięcy kroków dziennie przez cały miesiąc. Uczestnicy nie tylko zadbają o własne zdrowie, ale zawalczą też o zdrowe środowisko i nagrody
 • W pierwszym kwartale 2022 roku przychody ze sprzedaży Grupy Enel-Med. wyniosły 115 mln zł, co oznacza wzrost o 8,7 procent w porównaniu do pierwszego kwartału 2021 roku. 73 mln zł miały wartość wpływy z abonamentów (Enel-Care) oraz ubezpieczeń (Medi Care). Stanowiły one 63,4 procent łącznej sprzedaży.
 • W okresie 3 miesięcy – od 1 stycznia 2022 do 31 marca 2022 roku Grupa Kapitałowa EMC Instytut Medyczny uzyskała przychody netto ze sprzedaży w wysokości 133 637 tys. zł, rok wcześniej było to 129 909 tys. zł. W strukturze przychodów większy udział niż w roku 2021 miały przychody ze świadczeń oferowanych klientom komercyjnym.
 • Lux Med podpisał umowę, która doprowadzi do przejęcia większościowego udziału w spółce MC2 Innovations. Jest to start-up, zarządzany przez Annę Streżyńską, byłą minister cyfryzacji i prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
 • W Centrum Medycznym Mavit w maju 2022 roku wprowadzony został do użytku nowoczesny system nawigacji obrazowej Verion™ – amerykańskiej firmy Alcon. Jest on wykorzystywany podczas operacji zaćmy ze wszczepem soczewek torycznych i wieloogniskowych. Jest to system, który w połączeniu z platformą Argos, umożliwia opracowywanie indywidualnych planów chirurgicznych operacji zaćmy dla pacjentów z astygmatyzmem oraz z planowanym wszczepem soczewek wieloogniskowych.
 • Od 1 czerwca 2022 roku przychodnia należąca do EMC, działająca przy ulicy Królewskiej 30 we Wrocławiu, będzie działała w nowej siedzibie. Placówka zlokalizowana będzie przy ulicy Zatorskiej 55a. Nowa siedziba to odremontowane i przestronne pomieszczenia, znajdujące się około 700 metrów od dotychczasowej lokalizacji.

9-22 maja 2022

 • Do grona członków OSSP dołączyła klinika – KCM Clinic S.A. z Jeleniej Góry.
 • Dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 szpital Grupy Nowy Szpital z Olkusza zakupi nowy ambulans typu C z wyposażeniem i wymieni windę. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał z zarządem Nowego Szpitala w Olkuszu Sp. z o.o. dwie umowy potwierdzające przyznanie olkuskiej placówce łącznie 1 020 000 zł. W uroczystości udział wziął sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz poseł ziemi olkuskiej Jacek Osuch.
 • Nowy Szpital w Świebodzinie zatrudnia pracowników medycznych z Ukrainy. Pomaga im również w zadomowieniu się i zorganizowaniu życia w nowym miejscu. Obecnie szuka mieszkania dla osób, które będą pracowały w naszym szpitalu.
 • Sieć placówek Enel-med zajęła pierwsze miejsce w rankingu Forbes Poland’s Best Employers wśród firm oferujących prywatne usługi medyczne. Ranking 300 najlepszych pracodawców sporządzony we współpracy z firmą Statista objął organizacje z aż 25 sektorów rynku, zatrudniające co najmniej 250 osób.
 • W Szpitalu Św. Elżbiety, przy ulicy Goszczyńskiego 1 w Warszawie, należącym do Grupy Lux Med, otwarty został dział pomocy doraźnej. Jest to miejsce, w którym pacjenci mogą otrzymać pomoc w sytuacjach nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Całodobowa opieka dla pacjentów Dział pomocy doraźnej oferuje całodobową opiekę w zakresie medycyny ratunkowej i chorób wewnętrznych.

Doświadczenie

20 lat działalności - ponad 150 szpitali

20 lat działalności na rzecz rozwoju opieki zdrowotnej w Polsce z aktywnym udziałem sektora szpitali prywatnych

+ 0
Szpitali
+ 0
Podmioty

Copyright © 2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych. All Rights Reserved.