Najnowsze działania

wydarzenia / zmiany / inwestycje w szpitalach OSSP

OSSP szpitale prywatne logo OSSP

29.08-11.09.2022

 • Lux Med otworzył 5 września 2022 nowe centrum stomatologiczne, które zlokalizowane jest we Wrocławiu przy ulicy Piotra Skargi 3. W placówce działa 8 gabinetów, gdzie pod okiem doświadczonych specjalistów oferowany jest szeroki zakres usług.
 • Szpital Medicover otrzymał certyfikat Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przyznawany przez ministra zdrowia. To kolejny certyfikat CMJ dla tej placówki. Jest on efektem przeprowadzonego audytu akredytacyjnego i dowodem na spełnianie wymagań dotyczących jakości usług. Obecnie certyfikat Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia posiada 177 szpitali oraz 205 placówek podstawowej opieki zdrowotnej.
 • Medicover zaprezentował Raport Roczny z działalności Fundacji Medicover w Polsce i stowarzyszenia charytatywnego Asociația Medicover w Rumunii w 2021 roku. Fundacja Medicover jest organizacją pożytku publicznego (OPP). Powstała w 2007 roku z inicjatywy Medicover, by realizować społeczną misję firmy w obszarze zdrowia i profilaktyki zdrowotnej oraz pomagać potrzebującym.
 • W I półroczu 2022 roku PZU odnotowało wzrost popytu na prywatne usługi medyczne. Przychody Grupy w sektorze zdrowia w tym okresie wzrosły o 15,6 procent w porównaniu do analogicznego okresu roku 2021, czyli do 652 mln zł. Zwiększyły się zarówno przychody generowane przez placówki (o 16,9 procent w porównaniu do I półrocza 2021), jak i przez sprzedaż ubezpieczeń zdrowotnych i abonamentów (o 14,4 procent w stosunku do I półrocza 2021).
 • Grupa Nowy Szpital poinformował o prowadzeniu szeregu inwestycji współfinansowanych z Funduszu Przeciwdziałania COVID :
  – Dostosowanie bloku Operacyjnego do warunków pracy w czasie pandemii
  w Szpitalu w Świebodzinie w związku z COVID-19
  – Budowa Stacji zgazowania tlenu ciekłego, rozprężalni tlenu i wykonanie instalacji tlenowej w szpitalu we Wschowie w związku z COVID-19
  – Rozbudowa instalacji tlenowej w Nowym Szpitalu w Olkuszu w związku z COVID-19
  – Zwiększenie wydajności Stacji zgazowania tlenu ciekłego z dostosowaniem i rozbudową instalacji tlenowej w Nowym Szpitalu w Świeciu w zawiązku z COVID19
  – Modernizacja instalacji tlenowej wraz z wymianą zbiornika tlenu ciekłego na zbiornik o pojemności co najmniej 9000l, instalacje tlenowe zewnętrzne i wewnętrzne, rozprężania tlenu, rozbudowa instalacji tlenowej wraz z osprzętem w związku z COVID-19 w Nowym Szpitalu w Wąbrzeźnie
  – Budowa stacji zgazowania tlenu ciekłego, rozprężalni tlenu i wykonanie instalacji tlenowej w Nowym Szpitalu w Nakle nad Notecią w związku z COVID-19
  – Przebudowa wejścia głównego A z wydzieleniem wejścia pacjentów z infekcją w szpitalu w Kostrzynie nad Odrą w związku z COVID-19
  – Budowa stacji zgazowania tlenu ciekłego z dostosowaniem i rozbudową instalacji tlenowej w szpitalu w Skwierzynie w związku z COVID-19
  – Modernizacja instalacji sprężonego powietrza medycznie czystego w szpitalu w Świebodzinie w związku z COVID-19

16-28 sierpnia 2022

 • Organizacje pracodawców wspólnie ze związkami branżowymi wystosowały apel do Premiera RP w sprawie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych zasad i trybu wprowadzania ograniczeń w sprzedaży paliw stałych oraz w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła. W apelu zwracają uwagę o konieczności zapewnienie stałych dostaw energii nie tylko do szpitali ale także ambulatoriów czy dostawców sektora ochrony zdrowia.
 • Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował dane podsumowujące wybrane wskaźniki osiągane przez poszczególne szpitale w zakresie leczenia chorób narządu wzroku w 2021 roku. Wynika z niego, że Centrum Medyczne Mavit jest liderem na skalę całej Polski w liczbie wykonanych zabiegów operacji za-ćmy w 2021 roku. W 2021 r. Centrum Medyczne Mavit w Warszawie przeprowadziło 4717 operacji za-ćmy w tym 148 operacjami wszczepienia soczewek torycznych.
 • International Medical Relief oraz Grupa Lux Med rozpoczynają współpracę, której celem jest wsparcie dotychczas prowadzonych działań humanitarnych świadczonych na rzecz uchodźców z Ukrainy. IMR oraz Lux Med są zaangażowane we wsparcie Ukrainy, a współpraca przyczyni się do zwiększenia możliwości niesienia pomocy.

18-31 lipca 2022

 • Członek OSSP Salve Medica otrzymał Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia w zakresie POZ.
 • Szpital Św. Józefa sp. z o.o. w Mikołowie z wielką przyjemnością informuje o możliwości wykonywania badań komercyjnych w zakresie tomografii komputerowej, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci na tomografie NEUSOFT NeuVIZ 128.
 • Zespół radiologii w Nowym Szpitalu w Świebodzinie wzmocnili w ostatnim czasie nowi specjaliści. Dzięki temu zwiększyła się dostępność do badań oraz skrócił się czas oczekiwania na RTG, USG, TK i RM.
 • Sieć placówek medycznych Enel-med wprowadziła na rynek nową ofertę pakietów medycznych skierowaną do firm. Wprowadzeniu usługi towarzyszy kampania promocyjna #pasujemydosiebie realizowana w OOH (reklama zewnętrzna), prasie codziennej i branżowej oraz w ramach kampanii online poprzez dedykowany landing page pakietymedyczne.enel.pl
 • Placówka Centrum Medycznego Damiana, zlokalizowana przy ulicy Kolejowej w Warszawie, rozszerzyła zakres oferowanych usług o badania USG elastografią. Placówka ta działa od marca 2022 roku. Elastografia to nowoczesna metoda diagnostyczna, która wykorzystuje fakt, że w wyniku procesu chorobowego znacząco zmienia się twardość tkanki lub narządu.
 • 19 lipca 2022 Grupa Enel-Med uruchomiła nowy oddział Centrum Medycznego Enel-med oraz klinikę medycyny estetycznej i stomatologii Estell w Domu Mody Klif. To nowe miejsce na medycznej mapie Warszawy, ukierunkowane szczególnie na szeroko pojęte zdrowie kobiety i jej najbliższych.
 • Pomoc dla ponad 100 tysięcy osób, około 186 tysięcy wykonanych usług medycznych i 35 mln zł na wsparcie – Grupa Lux Med podsumowała swoje dotychczasowe działania na rzecz obywateli z Ukrainy, którzy przybyli do Polski po rozpoczęciu wojny.
 • W szpitalu Carolina Medical Center w Warszawie przeprowadzono artroskopię stawu ramiennego, w trakcie której zastosowano innowacyjną technologię wszczepienia membrany – błony kolagenowej, która wspomaga długofalowo procesy regeneracyjne stawu i zmniejsza ryzyko ponownego urazu. To innowacyjna metoda leczenia.

4-17 lipca 2022

 • Szpital Medicover został wyróżniony w pierwszej edycji European Private Hospital Awards, która odbyła się z inicjatywy Portugalskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych i Europejskiej Unii Szpitali Prywatnych (European Union of Private Hospitals – UEHP). Do konkursu wpłynęło 67 wniosków z 10 europejskich krajów: Portugalii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Polski, Austrii, Niemiec, Rumunii i Grecji.
 • Centrum Rehabilitacji Damiana, działające w Warszawie przy ulicy Cybernetyki 7b, pod koniec sierpnia 2022 roku przeniesie się do nowej siedziby. Będzie ona zlokalizowana w budynku Adgar Plaza, przy ulicy Postępu 17A. W nowej lokalizacji w centrum rehabilitacji do dyspozycji pacjentów oddane zostaną 3 sale do kinezyterapii, 3 sale masażu, 3 sale do dziecięcej rehabilitacji neurologicznej oraz dział fizykoterapii.
 • Szpital Medicover otrzymał certyfikat „Eksperta da Vinci”, przyznawany za rekordową liczbę przeprowadzonych zabiegów oraz bezpieczeństwo systemu chirurgii robotycznej. W warszawskim Szpitalu Medicover od 2018 roku przeprowadzono ponad 1400 operacji chirurgicznych z udziałem robota da Vinci.

20 czerwca – 3 lipca 2022

 • W czerwcu 2022 roku Radomskie Centrum Onkologii podpisało z Radomskim Towarzystwem Pacjentów Onkologicznych porozumienie, na mocy którego objęło swoim patronatem Stowarzyszenie Amazonki. Towarzystwo zostało powołane w celu niesienia pomocy osobom doświadczonym chorobą onkologiczną, zarówno pacjentom jak i ich rodzinom oraz osobom bliskim. RCO będzie uczestniczyło w akcjach organizowanych przez Towarzystwo.
 • Pracownia diagnostyki obrazowej prowadzona przez Lux Med Diagnostyka w Toruniu została wyposażona w nowy 32-rzędowy tomograf komputerowy Siemens go.Up. Pracownia działa przy ulicy Skłodowskiej-Curie 73, na terenie szpitala Citomed, który od 2021 roku jest w Grupie Lux Med.
 • Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa otworzył nowy oddział – chirurgii kręgosłupa. Zabiegi oferowane na oddziale wykonywane są przy użyciu najmniej inwazyjnych  technik operacyjnych. Zabiegi te są komercyjne.
 • Ratownictwo medyczne w Nowym Szpitalu w Świebodzinie kupiło kolejny ambulans. Najnowsza karetka marki Renault Master będzie służyła, jako ambulans P i będzie stacjonowała w Świebodzinie. Oprócz zespołu P również zespół S dysponuje nowym ambulansem.
 • EMC poinformował, że już w sierpniu, we wrocławskiej placówce EuroMediCare, odbędą się pierwsze zabiegi urologiczne z użyciem robota medycznego Versius. Jesteśmy pierwszym ośrodkiem urologii we Wrocławiu, wykonującym operacje radykalnej prostatektomii przy użyciu systemu firmy CMR Surgical z Wielkiej Brytanii.
 • Ratownictwo medyczne w Nowym Szpitalu we Wschowie ma nowy ambulans. Najnowsza karetka marki Renault Master będzie stacjonowała przy szpitalu we Wschowie.

6-19 czerwca 2022

 • Do grona Członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych dołączył nowy podmiot leczniczy – Szpital Specjalistyczny Pro Familia. Serdecznie witamy.
 • Firma Koma Nord serdecznie zaprasza na warsztat pt „Bezpieczny szpital -obrona przed cyberatakami”, które odbędzie sie 23 czerwca o godz. 10.00 w Sopocie. Nawet 900 tys. zł mogą otrzymać z NFZ placówki medyczne na podniesienie poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. O środki mogą wnioskować szpitale, które realizują świadczenia w ramach leczenia szpitalnego, rehabilitacji leczniczej, lecznictwa uzdrowiskowego oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.
 • Ratownictwo medyczne w Nowym Szpitalu w Nakle n. Notecią ma nowy ambulans. Najnowsza karetka marki Renault Master zostanie uroczyście przekazana dzisiaj do stacji ratownictwa medycznego w Mroczy i rozpocznie pracę w ratownictwie medycznym.
 • Nowy Szpital w Olkuszu otrzymał nową karetkę transportową. W symbolicznym przekazaniu kluczyków do ambulansu uczestniczyli: Premier Mateusz Morawiecki, Jacek Osuch, Wiceminister Sportu i Turystyki oraz Wojewoda Małopolski, Łukasz Kmita.
 • Lux Med Diagnostyka otworzyła nowa pracownię diagnostyki obrazowej w Poznaniu, zlokalizowaną w dzielnicy Wilda, przy ulicy Wierzbięcice 1, w biurowcu Dwór Hamburski. Placówka została wyposażona w najnowocześniejszy aparat do rezonansu – RM Siemens Magnetom Altea, posiadający 1,5 teslowy magnes o średnicy 70 cm i rozwiązania technologiczne najwyższej klasy.

23 maja – 5 czerwca

 • 1 czerwca 2022 ruszyło wyzwanie Healthy Cities organizowane przez Grupę Lux Med. Mieszkańcy 66 miast i pracownicy firm, które zgłosiły udział w akcji, podjęli wyzwanie zrobienia 6 tysięcy kroków dziennie przez cały miesiąc. Uczestnicy nie tylko zadbają o własne zdrowie, ale zawalczą też o zdrowe środowisko i nagrody
 • W pierwszym kwartale 2022 roku przychody ze sprzedaży Grupy Enel-Med. wyniosły 115 mln zł, co oznacza wzrost o 8,7 procent w porównaniu do pierwszego kwartału 2021 roku. 73 mln zł miały wartość wpływy z abonamentów (Enel-Care) oraz ubezpieczeń (Medi Care). Stanowiły one 63,4 procent łącznej sprzedaży.
 • W okresie 3 miesięcy – od 1 stycznia 2022 do 31 marca 2022 roku Grupa Kapitałowa EMC Instytut Medyczny uzyskała przychody netto ze sprzedaży w wysokości 133 637 tys. zł, rok wcześniej było to 129 909 tys. zł. W strukturze przychodów większy udział niż w roku 2021 miały przychody ze świadczeń oferowanych klientom komercyjnym.
 • Lux Med podpisał umowę, która doprowadzi do przejęcia większościowego udziału w spółce MC2 Innovations. Jest to start-up, zarządzany przez Annę Streżyńską, byłą minister cyfryzacji i prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
 • W Centrum Medycznym Mavit w maju 2022 roku wprowadzony został do użytku nowoczesny system nawigacji obrazowej Verion™ – amerykańskiej firmy Alcon. Jest on wykorzystywany podczas operacji zaćmy ze wszczepem soczewek torycznych i wieloogniskowych. Jest to system, który w połączeniu z platformą Argos, umożliwia opracowywanie indywidualnych planów chirurgicznych operacji zaćmy dla pacjentów z astygmatyzmem oraz z planowanym wszczepem soczewek wieloogniskowych.
 • Od 1 czerwca 2022 roku przychodnia należąca do EMC, działająca przy ulicy Królewskiej 30 we Wrocławiu, będzie działała w nowej siedzibie. Placówka zlokalizowana będzie przy ulicy Zatorskiej 55a. Nowa siedziba to odremontowane i przestronne pomieszczenia, znajdujące się około 700 metrów od dotychczasowej lokalizacji.

9-22 maja 2022

 • Do grona członków OSSP dołączyła klinika – KCM Clinic S.A. z Jeleniej Góry.
 • Dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 szpital Grupy Nowy Szpital z Olkusza zakupi nowy ambulans typu C z wyposażeniem i wymieni windę. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał z zarządem Nowego Szpitala w Olkuszu Sp. z o.o. dwie umowy potwierdzające przyznanie olkuskiej placówce łącznie 1 020 000 zł. W uroczystości udział wziął sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz poseł ziemi olkuskiej Jacek Osuch.
 • Nowy Szpital w Świebodzinie zatrudnia pracowników medycznych z Ukrainy. Pomaga im również w zadomowieniu się i zorganizowaniu życia w nowym miejscu. Obecnie szuka mieszkania dla osób, które będą pracowały w naszym szpitalu.
 • Sieć placówek Enel-med zajęła pierwsze miejsce w rankingu Forbes Poland’s Best Employers wśród firm oferujących prywatne usługi medyczne. Ranking 300 najlepszych pracodawców sporządzony we współpracy z firmą Statista objął organizacje z aż 25 sektorów rynku, zatrudniające co najmniej 250 osób.
 • W Szpitalu Św. Elżbiety, przy ulicy Goszczyńskiego 1 w Warszawie, należącym do Grupy Lux Med, otwarty został dział pomocy doraźnej. Jest to miejsce, w którym pacjenci mogą otrzymać pomoc w sytuacjach nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Całodobowa opieka dla pacjentów Dział pomocy doraźnej oferuje całodobową opiekę w zakresie medycyny ratunkowej i chorób wewnętrznych.

Doświadczenie

20 lat działalności - ponad 150 szpitali

20 lat działalności na rzecz rozwoju opieki zdrowotnej w Polsce z aktywnym udziałem sektora szpitali prywatnych

+ 0
Szpitali
+ 0
Podmioty

Copyright © 2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych. All Rights Reserved.