Najnowsze działania

wydarzenia / zmiany / inwestycje w szpitalach OSSP

OSSP szpitale prywatne logo OSSP

4.05 – 14.05.2023

 • Do grona OSSP dołączył nowy członek wspierający Cyber 360 sp. z o.o.
 • Zespół Szpitala Med Polonia poinformował, że 8 maja obchodzi Jubileusz 15 lecia funkcjonowania. Życzymy Sobie i Państwu wielu sukcesów w kolejnych latach oraz dalszej owocnej współpracy.
 • Grupa Nowy Szpital organizuje białą sobotę. 20 maja 2023r w Lipkach Wielkich, Szprotawie oraz Łabiszynie.
 • Centrum Zdrowia Tuchów zaprasza na na otwarte warsztaty dla przyszłych mam, które odbędą się 17 maja o 14:00. Wydarzenie jest organizowane w ramach Tygodnia Godnego Porodu realizowanym przez Fundacje Rodzić Po Ludzku.
 • Medinet poinformował o wprowadzeniu nowej techniki wymiana zastawki aortalnej (AVR) poprzez prawą przednią torakotomię (RAT) (MiAVR-RAT) to technika opracowana i wykorzystywana z dumą przez naszych wrocławskich specjalistów, która zyskała szeroką aprobatę zarówno środowiska medycznego, jak i pacjentów. Cechują ją przede wszystkim bardzo dobre wyniki w zakresie minimalizacji urazu chirurgicznego, szybszej rehabilitacji i kontroli bólu. Nowa technika chirurgicznego leczenia zapewnia zarówno minimalizację urazu, jak również wykorzystuje możliwość dokładnego chirurgicznego usunięcia zwapniałej zastawki pacjenta i bezpośredniego bezkrwawego wszczepienia nowej protezy!
 • Centrum Medyczne Visus opisało historię swojej pacjentki, która po 60 latach odzyskała wzrok. Pani Barbara w dzieciństwie w wyniku wypadku praktycznie straciła wzrok. Diagnoza to omulenie i zwapnienie siatkówki, a jej wada wynosiła -21 dioptrii. W sierpniu ubiegłego roku trafiła do Centrum Medycznego VISUS w Starachowicach pod opiekę dr n. med. Alicji Dębickiej i dostała szansę na normalne życie.
 • Centrum Zdrowia Gizińscy zaprasza na Melanoma Day w Centrum Medycznym Gizińscy już dnia 25 ma-ja! Melanoma Day to obchodzony co roku dzień promujący profilaktykę nowotworów złośliwych skóry. Z tej okazji 25 maja zapraszamy na dermatoskopowe badanie znamion oraz konsultacje z zakresu dermatologii i chirurgii onkologicznej z dr n. med. Katarzyną Nowacką oraz dr hab n. med. Maciejem Nowackim, prof. UMK.

24.04 – 3.05.2023

 • Grupa Nowy Szpital organizuje białą sobotę. 20 maja 2023r w Lipkach Wielkich zaprasza na bada-nie USG brzucha (istnieje możliwość rejestrowania dzieci od 5 roku życia), USG tarczycy i USG piersi.Badania będzie przeprowadzał lek. Piotr Plecka, specjalista onkologii klinicznej i chorób wewnętrznych.
 • Od kwietnia w Nowym Szpitalu – POZ w Pruszczu, Serocku i Świeciu wdrożona jest Opieka KoordynowanaW ramach tego działania lekarz rodzinny współpracuje z lekarzami specjalistami, pielęgniarkami POZ, dietetykiem oraz Koordynatorem opieki. Zajmuje się profilaktyką, diagnostyką, leczeniem i edukacją pacjenta z wybranych chorób z dziedziny: Kardiologii (nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca, migota-nie przedsionków), Diabetologii(cukrzyca), Pulmonologii (POCHP, astma oskrzelowa).

11.04 – 23.04.2023

 • 17 kwietnia 2023 Grupa Lux Med otworzyła nowoczesne Centrum Chirurgii Robotycznej. Jednostka wyposażona została w system, który umożliwia przeprowadzanie zabiegów najnowocześniejszą mało-inwazyjną metodą.
 • MRg FUS (leczenie skoncentrowaną wiązką fal dźwiękowych pod kontrolą rezonansu magnetycznego) – innowacyjna metoda leczenia drżenia samoistnego i drżennej postaci choroby Parkinsona, stosowana w Szpitalu Medicover, trafiła na Mapę Innowacji prowadzoną przez Ministerstwo Zdrowia.
 • Od 17 do 23 kwietnia 2023 w placówkach Centrum Medycznego Damiana będzie można bezpłatnie zbadać poziom insuliny i glukozy we krwi oraz obliczyć wskaźnik testu HOMA-IR. Jest to akcja profilaktyczna mająca na celu wykrycie insulinooporności.
 • Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie wzbogaciło Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy o nowe pomieszczenia. Placówka dysponuje obecnie miejscami dla 50 podopiecznych, zlokalizowanymi na piątym piętrze oraz na parterze budynku przy ulicy Generała Józefa Bema 5. Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy jest miejscem, gdzie pacjenci nie wymagający hospitalizacji otrzymują całodobowe świadczenia medyczne.
 • Placówki Grupy Nowy Szpital są systematycznie modernizowane i wyposażane w nowy sprzęt. 1 kwietnia 2013 roku w ramach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego województwa lubuskiego, rozpoczął funkcjonowanie nowy Zespół Ratownictwa Medycznego P w Kostrzynie nad Odrą. Zespół został wyposażony w nowy ambulans C wraz z wyposażeniem. Zakupu pojazdu dokonała spółka RTM.
 • 12 kwietnia 2023 w Bydgoszczy otwarte zostało Centrum Psychiatrii i Centrum Badawczo-Rozwojowe, prowadzone przez Centrum Medyczne Gizińscy. Centrum psychiatrii będzie oferować pełen zakres usług psychiatrycznych, przy zastosowaniu zarówno metod psychoterapeutycznych, jak i farmakologicznych oraz innych form leczenia, takich jak terapia elektrowstrząsowa, zabiegi psychoneurochirurgiczne z implantacją stymulatora nerwu błędnego, nieinwazyjna przezczaszkowa stymulacja magnetyczna deep-rTMS.
 • 17 i 18 kwietnia Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą był organizatorem Master Class w chirurgii mało-inwazyjnej. Dwudniowe spotkanie dotyczące laparoskopowej chirurgii bariatrycznej i przepuklinowej było przeznaczone dla chirurgów pragnących poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie zaawansowanych technik. Celem było również ułatwienie wymiany doświadczeń w tej dziedzinie oraz wy-miana poglądów w trakcie prowadzonych operacji i otwartych dyskusjach. Nasz Zespół przeprowadził zabiegi rękawowej resekcji żołądka (Gastric Sleeve), bypass żołądka po rękawowej resekcji żołądka (Gastric Baypass after Gastric Sleeve) oraz laparoskopowe operacje przepukliny pachwinowej. Live streaming z wydarzenia był również dostępny dla specjalistów z zagranicy.
 • Grupa Nowy Szpital poinformowała, że od maja rozpoczyna swoją działalność Poradnia Diabetologiczna w Szprotawie.Uzyskanie porady będzie możliwe nie tylko w Nowym Szpitalu w Szprotawie, ale również w dodatkowej lokalizacji w Żaganiu.Do poradni wymagane jest skierowanie wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

26.02 – 12.03.2023

 • Od lutego 2023 r. w warszawskim Szpitalu Medicover oferowane są zabiegi przy użyciu metody MRg-FUS, która pozwala na bezinwazyjne leczenie drżenia samoistnego i parkinsonowskiego. Zabiegi prze-prowadza prof. dr hab. n. med. Mirosław Ząbek (Dyrektor Centrum Gamma Knife w Warszawie), wyłączny operator MRg-FUS w Polsce. Zabieg przeprowadzany przez profesora wraz z zespołem neurochirurgów dr. n. med. Pawłem Gutowskim oraz lek. Mikołajem Raźniakiem odbywa się bez otwierania czaszki, pod kontrolą rezonansu i polega na wstępnym podgrzaniu struktur odpowiedzialnych za wywołanie drżenia, a po potwierdzeniu ustąpienia objawów dokonywana jest ablacja przynosząc ulgę choremu. Szpital Medicover pozostaje jedyną prywatną placówką w kraju oferującą leczenie z użyciem tej przełomowej technologii.
 • Od 1 marca 2023 roku Radomskie Centrum Onkologii rozpoczęło realizację kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na badania pozytonowej tomografii emisyjnej – PET-CT. Placówka oferuje także kompleksową opiekę onkologiczną dotyczącą pacjentów z nowotworem piersi, finansowaną przez NFZ.
 • Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med, wiceprezydent Konfederacji Lewiatan, znalazła się w pierwszej dziesiątce tegorocznego rankingu Lista 100 Pulsu Medycyny. Została także najwyżej sklasyfikowanym ekspertem spośród wszystkich reprezentantów sektora prywatnego, którzy znaleźli się w zestawieniu.
 • Poradnia ginekologiczno-położnicza w Lnianie, prowadzona przez szpital w Świeciu, od 1 marca 2023 roku oferuje świadczenia finansowane przez Narodowy fundusz Zdrowia. Pacjentkami poradni opiekuje się specjalista położnictwa i ginekologii oraz położna. Szpital prowadzi także poradnię ginekologiczno-położniczą w Świeciu oraz w Pruszczu i w Nowem.
 • Grupa Lux Med rozpoczęła kolejną współpracę z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Tym razem dotyczy ona realizacji zajęć praktycznych dla studentów kierunku położnictwo. Lux Med od wielu lat jest zaangażowany w kształcenie kadr medycznych i aktywnie włącza się w proces merytorycznego, dobrego przygotowania pracowników do opieki nad pacjentami.
 • Szpital w Świeciu, należący do Grupy Nowy Szpital, od 1 marca 2023 prowadzi nową poradnię, która oferuje konsultacje w zakresie urologii. Świadczenia poradni są finansowane przez NFZ.
 • Grupa Lux Med. poinformowała, że w ciągu roku do rozpoczęcia konfliktu na Ukrainie pomogła blisko 180 tysiącom obywateli Ukrainy.

13.02 – 26.02.2023

 • Centrum Medyczne Damiana rozszerzyło funkcjonalność Portalu Pacjenta o możliwość złożenia dekla-racji podstawowej opieki zdrowotnej OnLine. Możliwość taką mają osoby posiadające dostęp do pełnej wersji Damian Online. Osoby, które chcą złożyć deklarację POZ przez Damian OnLine wypełniają formularz, podając wszystkie niezbędne dane. Wymaga to także podpisanie deklaracji profilem zaufanym i załączenie pliku PDF.
 • Nowy Szpital we Wschowie zakończył inwestycję dotyczącą budowy stacji zgazowania tlenu ciekłego, rozprężalni tlenu i wykonania instalacji tlenowej w szpitalu. Inwestycja została sfinansowana z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Wartość dofinansowania wyniosła 770 000 zł, całkowita wartość inwestycji to 802 000 zł. Celem realizacji inwestycji było zwiększenie bazy łóżkowej w województwie lubuskim dla pacjentów zakażonych wirusem Sars-Cov2
 • Stomatologia estetyczna i program wellbeingowy Grupy Lux Med zostały nagrodzone. Stomatologia estetyczna została docenione przez klientów, a program wellbeingowy przez Wellbeing Institute. Stomatologia estetyczna Lux Med otrzymała złote godło w ogólnopolskim konkursie Laur Klienta 2023. Laur Konsumenta/Klienta to jeden z pierwszych i najbardziej liczących się certyfikatów konsumenckich w kraju.
 • Salve Medica z Łodzi otworzyła stację dializ. Placówka mieści się przy ulicy Szparagowej, w lokalizacji, w której działa także Szpital Salve oraz poradnia nefrologiczna. Placówka posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na dializoterapię. Stacja dializ powstała w nowych pomieszczeniach, w których mieści się sala do dializoterapii, szatnia i łazienka. Do dyspozycji pacjentów jest bezpłatny TV oraz Wi-Fi.
 • Nowy Szpital we Wschowie zakończył inwestycję pn. „Budowa Stacji zgazowania tlenu ciekłego, rozprężalni tlenu i wykonanie instalacji tlenowej w szpitalu we Wschowie w związku z COVID-19”. Zadanie inwestycyjne zostało dofinansowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.Wartość dofinansowania wyniosła 770 000 zł, całkowita wartość zadania wynosi 802 000 zł.

2.01 – 15.01.2023

 • 10 stycznia 2023 roku otwarty został nowy oddział Enel-med, zlokalizowany w Warszawie, na I piętrze wieżowca Widok Towers przy Alejach Jerozolimskich 44 (tuż za Rotundą). 38 oddział enel-med to nowoczesna wieloprofilowa placówka, która oferuje szerokie spektrum usług medycznych. Nowy oddział zajmuje pomieszczenia o powierzchni 1300 mkw,
 • Grupa Lux Med jako partner medyczny Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn wspiera za-wodników tego wydarzenia. Mistrzostwa odbywają się od 11 do 29 stycznia 2023 roku w Polsce i w Szwecji. Mecz otwarcia odbył się w katowickim „Spodku”. Przedstawiciele Grupy Lux Med w czasie meczu obecni byli na halach sportowych i wokół nich, odpowiadając za zabezpieczenie medyczne wydarzenia.
 • POZ Mikulicz w Świebodzicach jest Grantobiorcą projektu pn. Dostępność Plus dla Zdrowia, który finansowany jest z Funduszy Europejskich. Placówka otrzymała grant w wysokości 708 000,00 zł na poprawę dostępności świadczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami.
 • Członek Wspierający ADM Consulting Group poinformował, że w w I i II kwartale 2023r. wystartują najważniejsze i najatrakcyjniejsze nabory wniosków o bezzwrotne dotacje dla firm w ramach no-wych programów dotacyjnych. W związku z tym organizowany jest cykl konferencji zatytułowa-nych „Jak sprostać najważniejszym wyzwaniom roku 2023 – Wzrost cen energii – Nowe programy wsparcia przedsiębiorstw”. Spotkania odbędą się: 18.01.2023 – Bydgoszcz – Holiday Inn Bydgoszcz, 25.01.2023 – Kraków – Q Hotel Plus Kraków, 01.02.2023 – Lublin – Hampton by Hilton Lublin, 09.02.2023 – Olsztyn – Przystań Hotel & Spa. Partnerami spotkań są mBank, Orange Energia, Orange Polska, ADM Consulting Group S.A. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia…

19.12 – 31.12.2022

 • Prawie 100 placówek Lux Med Diagnostyka na terenie całego kraju zapewnia usługi z zakresu ba-dań tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, USG i RTG. W 2022 roku w placówkach Grupy Lux Med wykonano ponad 1,4 miliona badań, w tym około 280 tysięcy badań rezonansu magnetycznego, 250 tysięcy badań tomografii komputerowej oraz 140 tysięcy badań mammograficznych.
 • 16 grudnia br. firma Septodont uroczyście przekazała Polskiemu Towarzystwu Stomatologicznemu grant w wysokości 200 tys. złotych na działania profilaktyczne skierowane do dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Partnerem medycznym akcji „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie” została marka enel-med stomatologia. Bezpłatne przeglądy stomatologiczne oraz wsparcie dentystyczne będą realizowane w całej Polsce w pierwszej połowie 2023 roku.
 • EMC Instytut Medyczny poinformował, że POZ Mikulicz w Świebodzicach jest Grantobiorcą projek-tu Dostępność+ dla zdrowia

5.12. – 18.12.2022

 • PHPL s.r.o. z grupy Penta Hospitals International kupiła 100 procent akcji Grupy Nowy Szpital Holding S.A. Zamknięcie transakcji jest uzależnione między innymi od uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację. DO grupy Penta Hospitals należy już Grupa EMC Instytut Medyczny.
 • W szpitalu w Świeciu trwa przebudowa głównej rejestracji i poczekalni dla pacjentów. W związku z remontem od najbliższego piątku do poniedziałku (19 grudnia) nieczynna będzie rejestracja w głównym budynku szpitala.
 • CM Mavit zostało uhonorowane przez portal Kliniki.pl nagrodą: Najlepsze Placówki 2022. Wyróżnienie jest przyznawane dorocznie, na podstawie ogólnopolskiego rankingu placówek medycznych: Kliniki.pl Rating Index. CM Mavit, z wysokim wynikiem 9,2 punktów (na 10), znalazło się wśród liderów rankingu.
 • Od 1 grudnia 2022 roku pracownia rezonansu magnetycznego, znajdująca się na terenie kwidzyńskiego Szpitala „Zdrowie”, należącego do Grupy EMC Szpitale, wykonuje świadczenia medyczne także w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Już od prawie dwóch lat w Kwidzynie funkcjonuje pracownia rezonansu magnetycznego, zlokalizowana przy Szpitalu EMC „Zdrowie”, która jest jedyną tego typu placówką w powiecie kwidzyńskim.
 • Grupa Lux Med otrzymała nagrodę Wektor Serca, przyznawaną przez Pracodawców RP za osiągnięcia wykraczające poza standardowe działania w przestrzeni społeczno-gospodarczej w wyjątkowych i oka-zjonalnych sytuacjach. Grupa Lux Med została wyróżniona za zaangażowanie w pomoc Ukrainie. Za stworzenie przestrzeni, w której ponad podziałami zwyciężyło serce oddane naszym przyjaciołom z Ukrainy.

21.11 – 4.12.2022

 • Globiana sp. z o.o. został nowym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej.
 • ARS Medical w Pile został przejęty przez Grupę ScanMed.
 • Centrum Medyczne Gizińscy z Bydgoszczy zmieniło swój znak graficzny. Nowy logotyp uwzględnia 30-letnią tradycję działalności i podkreśla doświadczenie i zaufanie pacjentów. Zmodyfikowany i unowo-cześniony został symbol rodziny, który wzbudza pozytywne emocje.
 • EMC Instytut Medyczny poinformował, że szpital geriatryczny w Katowicach otrzymał dofinansowanie w ramach programu Dostępność + dla Zdrowia
 • Od 1 grudnia 2022 r. Pracownia Rezonansu Magnetycznego znajdująca się na terenie Szpitala, Grupy EMC w Kwidzynie, wykonuje świadczenia medyczne w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
 • Przy Szpitalu we Wschowie powstaje nowoczesna instalacja tlenowa. Tlen będzie rozprowadzany do sal pacjentów i zastąpi obecnie używane butle. Prace budowlane potrwają do końca grudnia i czasowo mogą utrudniać ruch pieszy i samochodowy na terenie szpitala.
 • 29 listopada 2022 odbyło się otwarcie Centrum Zdrowej Wagi – nowego konceptu w oddziale enel-med Warsaw Spire przy Placu Europejskim 2. W placówce specjalistyczną i kompleksową pomoc otrzymają wszystkie osoby zmagające się z chorobą otyłościową, chorobami metabolicznymi oraz schorzeniami związanymi z nieprawidłową wagą
 • Centrum Medyczne Enel-Med w ciągu trzech kwartałów 2022 roku otworzyło kilka nowych placówek. Planuje także dalsze inwestycje w rozbudowę i modernizację sieci przychodni wielospecjalistycznych oraz klinik stomatologicznych. Za główny kierunek rozwoju spółki został obrany obszar usług FFS, czyli stomatologia specjalistyczna, medycyna estetyczna i diagnostyka obrazowa.
 • Grupa Lux Med przejmuje krakowską klinikę DENTestetica. Umowa została podpisana 21 listopada 2022. Jest to kolejny krok w rozwoju Grupy Lux Med na terenie Małopolski.
 • Od 21 listopada 2022 w Centrum Medycznym Damiana dostępne jest badanie mammograficzne piersi wykonywane w oparciu o tomosyntezę – innowacyjną technologię obrazowania, umożliwiającą skuteczniejsze wykrywanie nieprawidłowości.
 • Radomskie Centrum Onkologii otrzymało międzynarodowy certyfikat Towarzystwa Senologicznego (SIS). Tym samym placówka dołączyła do ośrodków spełniających światowe standardy i gwarantujących kompleksową opiekę na wysokim poziomie. W ramach Breast Cancer Unit pacjentki chore na raka piersi prowadzone są przez interdyscyplinarny zespół, złożony ze specjalistów wielu dziedzin: lekarzy, rehabilitanta, psychologa i mają zagwarantowaną kompleksową opiekę.

7.11 – 20.11.2022

 • Zespół farmaceutów i pracowników apteki, kierowany przez Katarzynę Grzyb, z sukcesem wdrożył usługę opieki farmaceutycznej. Dzięki współpracy z kanadyjskim badaczem klinicznym i dyrektorem apteki szpitalnej w Ottawie dr Regisem Vaillancourtem oraz dr n. farm. Piotrem Merksem z Collegium Medicum UKSW w Radomskim Centrum Onkologii z powodzeniem wprowadzono pionierskie w naszym kraju konsultacje farmaceutyczne i ten rodzaj opieki. W komfortowych i przytulnych warunkach, podczas rozmowy z farmaceutą pacjent uzyskuje pełną informację o stosowanej terapii lekowej, omawiane są działania niepożądane, interakcje z innymi lekami – przeglądy lekowe, a  schemat przyjmowania leków chory dostaje także w niestandardowej, ale bardzo czytelnej piktogramowej formie. Pacjenci Radomskiego Centrum Onkologii mogą dzięki temu lepiej zrozumieć terapię, prawidłowo przyjmować leki, co przyczynia się do spadku powikłań.
 • Pracownia Lux Med Diagnostyka zlokalizowana we Wrocławiu przy ulicy Legnickiej 55F została wyposażona w nowy aparat do badania rezonansu magnetycznego. Jest to 1,5 teslowe urządzenie Siemens Healthineers Magnetom Altea.
 • 2 listopada 2022 roku na warszawskiej Woli otwarto nowy oddział sieci Enel-Med. Nowa placówka jest zlokalizowana w kompleksie budynków biurowych Warsaw Spire przy Placu Europejskim 2.
 • Pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej, należąca do Lux Med Diagnostyka, działająca w Szpitalu Św. Elżbiety w Warszawie, została wyposażona w nowoczesny aparat do badania rezonansu magnetycznego. Jest to 1,5 teslowe urządzenie Siemens Magnetom Sola.
 • CM Mavit zostało uhonorowane przez portal Kliniki.pl nagrodą: Najlepsze Placówki 2022. Wyróżnienie jest przyznawane dorocznie, na podstawie ogólnopolskiego rankingu placówek medycznych: Kliniki.pl Rating Index.

10.09-23.10.2022

 • W I półroczu 2022 roku Grupa EMC wygenerowała przychody ze sprzedaży o wartości 272.009 tys. zł, czyli o 11.848 tys. zł wyższe niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wartość kontraktów z NFZ wzrosła w tym okresie o 5,87 procent. Kontrakty z NFZ stanowią około 77 procent przychodów Grupy Kapitałowej EMC.
 • Od października 2022 roku Diagnostic-Med w Poznaniu jest częścią Lux Med Diagnostyka. Pracownia oferuje badania z zakresu rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej i RTG.
 • Dorota Ząbek, dyrektor zarządzająca Radomskiego Centrum Onkologii, otrzymała nagrodę „Pacjent w centrum uwagi”, przyznawaną przez wydawnictwo Termedia osobom, które w codziennej pracy kierują się najwyższymi standardami; aktywnością i działaniami na rzecz poprawy sytuacji pacjentów, podnoszenia jakości oraz komfortu życia chorych. Dorota Ząbek odebrała nagrodę z rąk profesora Jarosława Fedorowskiego, prezesa Polskiej Federacji Szpitali i Janusza Michalaka, prezesa wydawnictwa Termedia.
 • Szpital w Świebodzinie realizuje Ogólnopolski Program Wczesnego Wykrywania Raka Płuca za pomocą Niskodawkowej Tomografii Komputerowej. Świebodzin jest jedną z trzech placówek w województwie lubuskim, gdzie osoby z grupy ryzyka mogą wykonać bezpłatną tomografię płuc
 • Nowy Szpital w Świebodzinie organizował Dzień Profilaktyki Raka Prostaty. 21 października w poradni urologicznej było wykonywane profilaktyczne USG, i badania laboratoryjne.
 • Przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej przy Szpitalu św. Rocha w Ozimku jest realizatorem projektu pod nazwą Dostępność Plus dla Zdrowia, który finansowany jest z Funduszy Europejskich. Placówka otrzymała grant w wysokości 700 tysięcy zł na poprawę dostępności świadczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami.
 • Centrum Medyczne Damiana rozszerzyło aplikację mobilną Damian Mobile i portal pacjenta Damian OnLine o nowe funkcjonalności. Mają one na celu usprawnienie zarządzania wizytami przez pacjentów. Nowe rozwiązania dotyczą rejestracji konta i logowania do prostej wersji Konta Pacjenta. Używając numeru karty oraz numeru PESEL można umówić wizytę.
 • Nowy Szpital w Szprotawie realizuje program „Sprawni i aktywni zawodowo” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Projekt skierowany jest do osób aktywnych zawodowo lub pragnących powrócić do pracy, zamieszkujących na terenie powiatu żagańskiego, żarskiego oraz nowosolskiego, z często występującymi schorzeniami układu ruchu i obwodowego układu nerwowego, spowodowanymi sposobem wykonywania pracy zawodowej. Każdy Uczestnik projektu w ramach 10-dniowego cyklu skorzysta z ćwiczeń leczniczych, zabiegów fizykalnych (ciepłolecznictwo, elektroterapia, laseroterapia, magnetoterapia) i/lub masażu leczniczego w godzinach dla siebie najdogodniej-szych. W ramach projektu każdy otrzyma również konsultacje rehabilitacyjne i lekarza medycyny pracy oraz wsparcie psychologiczne.
 • W dniach 2-4 września firma Koma Nord wraz partnerami technologicznymi zorganizowała w Chałupach konferencję dla swoich partnerów biznesowych. Podczas spotkania duże zainteresowanie przedstawicieli branży medycznej obecnych na konferencji wzbudziły kwestie związane z cyberbezpieczeństwem. Koma Nord wraz z firmą HP Inc. we współpracy z OSSP zaprasza na cykl webinariów dot. cyberbezpieczeństwa.

12.09-24.09.2022

 • Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA Tomasz Łoziński Spółka Komandytowa otrzymał akredytacje CMJ w zakresie działalności Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA. Serdecznie gratulujemy.
 • Medicover spółka z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymał akredytację CMJ w zakresie działalności MEDICOVER OPIEKA SZPITALNA. Serdecznie gratulujemy.
 • Nowy Szpital w Świebodzinie rozpoczyna program bezpłatnej rehabilitacji oddechowej po COVID-19. Ćwiczenia pod kierunkiem rehabilitantów pomogą w powrocie do aktywności fizycznej oso-bom, które po COVID-19 szybko się męczą, odczuwają duszność czy osłabienie.
 • Specjalistyczna sieć przychodni Nasz Lekarz stała się od 13 września 2022 roku formalnie częścią Medicover. Przychodnie Nasz Lekarz zapewniają opiekę medyczną w ramach podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, w placówkach o powierzchni przekraczającej 3000 mkw2.
 • 7 września 2022 roku Scanmed S.A. zawarł przedwstępną umowę dotyczącą przejęcia spółki Ars Medical Sp. z o. o., która od ponad 30 lat prowadzi szpital w Pile. Ars Medical oprócz usług szpital-nych oferuje podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne, a także badania w zakre-sie diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej. Firma zatrudnia prawie czterysta osób, wśród których jest ponad setka lekarzy.

29.08-11.09.2022

 • Lux Med otworzył 5 września 2022 nowe centrum stomatologiczne, które zlokalizowane jest we Wrocławiu przy ulicy Piotra Skargi 3. W placówce działa 8 gabinetów, gdzie pod okiem doświadczonych specjalistów oferowany jest szeroki zakres usług.
 • Szpital Medicover otrzymał certyfikat Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przyznawany przez ministra zdrowia. To kolejny certyfikat CMJ dla tej placówki. Jest on efektem przeprowadzonego audytu akredytacyjnego i dowodem na spełnianie wymagań dotyczących jakości usług. Obecnie certyfikat Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia posiada 177 szpitali oraz 205 placówek podstawowej opieki zdrowotnej.
 • Medicover zaprezentował Raport Roczny z działalności Fundacji Medicover w Polsce i stowarzyszenia charytatywnego Asociația Medicover w Rumunii w 2021 roku. Fundacja Medicover jest organizacją pożytku publicznego (OPP). Powstała w 2007 roku z inicjatywy Medicover, by realizować społeczną misję firmy w obszarze zdrowia i profilaktyki zdrowotnej oraz pomagać potrzebującym.
 • Grupa Nowy Szpital poinformował o prowadzeniu szeregu inwestycji współfinansowanych z Funduszu Przeciwdziałania COVID.

16-28 sierpnia 2022

 • Organizacje pracodawców wspólnie ze związkami branżowymi wystosowały apel do Premiera RP w sprawie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych zasad i trybu wprowadzania ograniczeń w sprzedaży paliw stałych oraz w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła. W apelu zwracają uwagę o konieczności zapewnienie stałych dostaw energii nie tylko do szpitali ale także ambulatoriów czy dostawców sektora ochrony zdrowia.
 • Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował dane podsumowujące wybrane wskaźniki osiągane przez poszczególne szpitale w zakresie leczenia chorób narządu wzroku w 2021 roku. Wynika z niego, że Centrum Medyczne Mavit jest liderem na skalę całej Polski w liczbie wykonanych zabiegów operacji za-ćmy w 2021 roku. W 2021 r. Centrum Medyczne Mavit w Warszawie przeprowadziło 4717 operacji za-ćmy w tym 148 operacjami wszczepienia soczewek torycznych.
 • International Medical Relief oraz Grupa Lux Med rozpoczynają współpracę, której celem jest wsparcie dotychczas prowadzonych działań humanitarnych świadczonych na rzecz uchodźców z Ukrainy. IMR oraz Lux Med są zaangażowane we wsparcie Ukrainy, a współpraca przyczyni się do zwiększenia możliwości niesienia pomocy.

18-31 lipca 2022

 • Członek OSSP Salve Medica otrzymał Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia w zakresie POZ.
 • Szpital Św. Józefa sp. z o.o. w Mikołowie z wielką przyjemnością informuje o możliwości wykonywania badań komercyjnych w zakresie tomografii komputerowej, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci na tomografie NEUSOFT NeuVIZ 128.
 • Zespół radiologii w Nowym Szpitalu w Świebodzinie wzmocnili w ostatnim czasie nowi specjaliści. Dzięki temu zwiększyła się dostępność do badań oraz skrócił się czas oczekiwania na RTG, USG, TK i RM.
 • Sieć placówek medycznych Enel-med wprowadziła na rynek nową ofertę pakietów medycznych skierowaną do firm. Wprowadzeniu usługi towarzyszy kampania promocyjna #pasujemydosiebie realizowana w OOH (reklama zewnętrzna), prasie codziennej i branżowej oraz w ramach kampanii online poprzez dedykowany landing page pakietymedyczne.enel.pl
 • Placówka Centrum Medycznego Damiana, zlokalizowana przy ulicy Kolejowej w Warszawie, rozszerzyła zakres oferowanych usług o badania USG elastografią. Placówka ta działa od marca 2022 roku. Elastografia to nowoczesna metoda diagnostyczna, która wykorzystuje fakt, że w wyniku procesu chorobowego znacząco zmienia się twardość tkanki lub narządu.
 • 19 lipca 2022 Grupa Enel-Med uruchomiła nowy oddział Centrum Medycznego Enel-med oraz klinikę medycyny estetycznej i stomatologii Estell w Domu Mody Klif. To nowe miejsce na medycznej mapie Warszawy, ukierunkowane szczególnie na szeroko pojęte zdrowie kobiety i jej najbliższych.
 • Pomoc dla ponad 100 tysięcy osób, około 186 tysięcy wykonanych usług medycznych i 35 mln zł na wsparcie – Grupa Lux Med podsumowała swoje dotychczasowe działania na rzecz obywateli z Ukrainy, którzy przybyli do Polski po rozpoczęciu wojny.
 • W szpitalu Carolina Medical Center w Warszawie przeprowadzono artroskopię stawu ramiennego, w trakcie której zastosowano innowacyjną technologię wszczepienia membrany – błony kolagenowej, która wspomaga długofalowo procesy regeneracyjne stawu i zmniejsza ryzyko ponownego urazu. To innowacyjna metoda leczenia.

4-17 lipca 2022

 • Szpital Medicover został wyróżniony w pierwszej edycji European Private Hospital Awards, która odbyła się z inicjatywy Portugalskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych i Europejskiej Unii Szpitali Prywatnych (European Union of Private Hospitals – UEHP). Do konkursu wpłynęło 67 wniosków z 10 europejskich krajów: Portugalii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Polski, Austrii, Niemiec, Rumunii i Grecji.
 • Centrum Rehabilitacji Damiana, działające w Warszawie przy ulicy Cybernetyki 7b, pod koniec sierpnia 2022 roku przeniesie się do nowej siedziby. Będzie ona zlokalizowana w budynku Adgar Plaza, przy ulicy Postępu 17A. W nowej lokalizacji w centrum rehabilitacji do dyspozycji pacjentów oddane zostaną 3 sale do kinezyterapii, 3 sale masażu, 3 sale do dziecięcej rehabilitacji neurologicznej oraz dział fizykoterapii.
 • Szpital Medicover otrzymał certyfikat „Eksperta da Vinci”, przyznawany za rekordową liczbę przeprowadzonych zabiegów oraz bezpieczeństwo systemu chirurgii robotycznej. W warszawskim Szpitalu Medicover od 2018 roku przeprowadzono ponad 1400 operacji chirurgicznych z udziałem robota da Vinci.

20 czerwca – 3 lipca 2022

 • W czerwcu 2022 roku Radomskie Centrum Onkologii podpisało z Radomskim Towarzystwem Pacjentów Onkologicznych porozumienie, na mocy którego objęło swoim patronatem Stowarzyszenie Amazonki. Towarzystwo zostało powołane w celu niesienia pomocy osobom doświadczonym chorobą onkologiczną, zarówno pacjentom jak i ich rodzinom oraz osobom bliskim. RCO będzie uczestniczyło w akcjach organizowanych przez Towarzystwo.
 • Pracownia diagnostyki obrazowej prowadzona przez Lux Med Diagnostyka w Toruniu została wyposażona w nowy 32-rzędowy tomograf komputerowy Siemens go.Up. Pracownia działa przy ulicy Skłodowskiej-Curie 73, na terenie szpitala Citomed, który od 2021 roku jest w Grupie Lux Med.
 • Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa otworzył nowy oddział – chirurgii kręgosłupa. Zabiegi oferowane na oddziale wykonywane są przy użyciu najmniej inwazyjnych  technik operacyjnych. Zabiegi te są komercyjne.
 • Ratownictwo medyczne w Nowym Szpitalu w Świebodzinie kupiło kolejny ambulans. Najnowsza karetka marki Renault Master będzie służyła, jako ambulans P i będzie stacjonowała w Świebodzinie. Oprócz zespołu P również zespół S dysponuje nowym ambulansem.
 • EMC poinformował, że już w sierpniu, we wrocławskiej placówce EuroMediCare, odbędą się pierwsze zabiegi urologiczne z użyciem robota medycznego Versius. Jesteśmy pierwszym ośrodkiem urologii we Wrocławiu, wykonującym operacje radykalnej prostatektomii przy użyciu systemu firmy CMR Surgical z Wielkiej Brytanii.
 • Ratownictwo medyczne w Nowym Szpitalu we Wschowie ma nowy ambulans. Najnowsza karetka marki Renault Master będzie stacjonowała przy szpitalu we Wschowie.

6-19 czerwca 2022

 • Do grona Członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych dołączył nowy podmiot leczniczy – Szpital Specjalistyczny Pro Familia. Serdecznie witamy.
 • Firma Koma Nord serdecznie zaprasza na warsztat pt „Bezpieczny szpital -obrona przed cyberatakami”, które odbędzie sie 23 czerwca o godz. 10.00 w Sopocie. Nawet 900 tys. zł mogą otrzymać z NFZ placówki medyczne na podniesienie poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. O środki mogą wnioskować szpitale, które realizują świadczenia w ramach leczenia szpitalnego, rehabilitacji leczniczej, lecznictwa uzdrowiskowego oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.
 • Ratownictwo medyczne w Nowym Szpitalu w Nakle n. Notecią ma nowy ambulans. Najnowsza karetka marki Renault Master zostanie uroczyście przekazana dzisiaj do stacji ratownictwa medycznego w Mroczy i rozpocznie pracę w ratownictwie medycznym.
 • Nowy Szpital w Olkuszu otrzymał nową karetkę transportową. W symbolicznym przekazaniu kluczyków do ambulansu uczestniczyli: Premier Mateusz Morawiecki, Jacek Osuch, Wiceminister Sportu i Turystyki oraz Wojewoda Małopolski, Łukasz Kmita.
 • Lux Med Diagnostyka otworzyła nowa pracownię diagnostyki obrazowej w Poznaniu, zlokalizowaną w dzielnicy Wilda, przy ulicy Wierzbięcice 1, w biurowcu Dwór Hamburski. Placówka została wyposażona w najnowocześniejszy aparat do rezonansu – RM Siemens Magnetom Altea, posiadający 1,5 teslowy magnes o średnicy 70 cm i rozwiązania technologiczne najwyższej klasy.

23 maja – 5 czerwca

 • 1 czerwca 2022 ruszyło wyzwanie Healthy Cities organizowane przez Grupę Lux Med. Mieszkańcy 66 miast i pracownicy firm, które zgłosiły udział w akcji, podjęli wyzwanie zrobienia 6 tysięcy kroków dziennie przez cały miesiąc. Uczestnicy nie tylko zadbają o własne zdrowie, ale zawalczą też o zdrowe środowisko i nagrody
 • W pierwszym kwartale 2022 roku przychody ze sprzedaży Grupy Enel-Med. wyniosły 115 mln zł, co oznacza wzrost o 8,7 procent w porównaniu do pierwszego kwartału 2021 roku. 73 mln zł miały wartość wpływy z abonamentów (Enel-Care) oraz ubezpieczeń (Medi Care). Stanowiły one 63,4 procent łącznej sprzedaży.
 • W okresie 3 miesięcy – od 1 stycznia 2022 do 31 marca 2022 roku Grupa Kapitałowa EMC Instytut Medyczny uzyskała przychody netto ze sprzedaży w wysokości 133 637 tys. zł, rok wcześniej było to 129 909 tys. zł. W strukturze przychodów większy udział niż w roku 2021 miały przychody ze świadczeń oferowanych klientom komercyjnym.
 • Lux Med podpisał umowę, która doprowadzi do przejęcia większościowego udziału w spółce MC2 Innovations. Jest to start-up, zarządzany przez Annę Streżyńską, byłą minister cyfryzacji i prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
 • W Centrum Medycznym Mavit w maju 2022 roku wprowadzony został do użytku nowoczesny system nawigacji obrazowej Verion™ – amerykańskiej firmy Alcon. Jest on wykorzystywany podczas operacji zaćmy ze wszczepem soczewek torycznych i wieloogniskowych. Jest to system, który w połączeniu z platformą Argos, umożliwia opracowywanie indywidualnych planów chirurgicznych operacji zaćmy dla pacjentów z astygmatyzmem oraz z planowanym wszczepem soczewek wieloogniskowych.
 • Od 1 czerwca 2022 roku przychodnia należąca do EMC, działająca przy ulicy Królewskiej 30 we Wrocławiu, będzie działała w nowej siedzibie. Placówka zlokalizowana będzie przy ulicy Zatorskiej 55a. Nowa siedziba to odremontowane i przestronne pomieszczenia, znajdujące się około 700 metrów od dotychczasowej lokalizacji.

9-22 maja 2022

 • Do grona członków OSSP dołączyła klinika – KCM Clinic S.A. z Jeleniej Góry.
 • Dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 szpital Grupy Nowy Szpital z Olkusza zakupi nowy ambulans typu C z wyposażeniem i wymieni windę. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał z zarządem Nowego Szpitala w Olkuszu Sp. z o.o. dwie umowy potwierdzające przyznanie olkuskiej placówce łącznie 1 020 000 zł. W uroczystości udział wziął sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz poseł ziemi olkuskiej Jacek Osuch.
 • Nowy Szpital w Świebodzinie zatrudnia pracowników medycznych z Ukrainy. Pomaga im również w zadomowieniu się i zorganizowaniu życia w nowym miejscu. Obecnie szuka mieszkania dla osób, które będą pracowały w naszym szpitalu.
 • Sieć placówek Enel-med zajęła pierwsze miejsce w rankingu Forbes Poland’s Best Employers wśród firm oferujących prywatne usługi medyczne. Ranking 300 najlepszych pracodawców sporządzony we współpracy z firmą Statista objął organizacje z aż 25 sektorów rynku, zatrudniające co najmniej 250 osób.
 • W Szpitalu Św. Elżbiety, przy ulicy Goszczyńskiego 1 w Warszawie, należącym do Grupy Lux Med, otwarty został dział pomocy doraźnej. Jest to miejsce, w którym pacjenci mogą otrzymać pomoc w sytuacjach nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Całodobowa opieka dla pacjentów Dział pomocy doraźnej oferuje całodobową opiekę w zakresie medycyny ratunkowej i chorób wewnętrznych.

Doświadczenie

20 lat działalności - ponad 150 szpitali

20 lat działalności na rzecz rozwoju opieki zdrowotnej w Polsce z aktywnym udziałem sektora szpitali prywatnych

+ 0
Szpitali
+ 0
Podmioty

Copyright © 2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych. All Rights Reserved.