26 kwietnia 2023

Najlepsze europejskie szpitale prywatne w ramach UEHP - II edycja konkursu

25 maja w Lizbonie odbędzie się druga edycja konkursu na najlepsze europejskie szpitale prywatne “European Private Hospital Awards”.

Pod Wysokim Patronatem Prezydencji Republiki Portugalskiej Europejska Unia Szpitali Prywatnych (UEHP) i Portugalskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych (APHP) we współpracy z EY po raz kolejny organizują “European Private Hospital Awards”.

Do drugiej edycji konkursu wpłynęło 87 zgłoszeń z 10 krajów europejskich, znacznie przewyższając zgłoszenia z pierwszej edycji, która w ubiegłym roku odbyła się również w Portugalii.
Zgłoszenia pochodzą z następujących krajów: Portugalia, Hiszpania, Francja, Niemcy, Austria, Szwecja, Bułgaria, Polska, Grecja i Włochy.

European Private Hospital Awards European Private Hospital Awards – inicjatywa stworzona przez APHP i UEHP w celu uznania rosnącego i wybitnego wkładu 5000 prywatnych szpitali i klinik w lepszy dostęp do opieki w Europie – uhonoruje najwybitniejsze wyniki i najlepsze praktyki w siedmiu kategoriach:
1. NAJLEPSZA INICJATYWA SKONCENTROWANA NA PACJENTACH
2. ZIELONE SZPITALE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA
3. INNOWACJE W ZDROWIU
4. WSPÓLNE PROJEKTY W ZDROWIU
5. DOSKONAŁOŚĆ MIEJSCA PRACY
6. NAJLEPSZE WIADOMOŚCI ZDROWOTNE
7. NAJLEPSZA APLIKACJA

Oceny dokona niezależne międzynarodowe jury, składające się z dziesięciu europejskich osobistości z sektora opieki zdrowotnej lub blisko z nim związanych:
– Carlo Signorelli – Fondazione Sanità Futura
Cristian Silviu Busoi – Poseł do Parlamentu Europejskiego (MEP)
Christian Egle — Ernst & Young (EY)
Véronique Molières – Komitet ds. Zrównoważonego Rozwoju Zdrowia (C2DS)
Isabel Aldir – Doradca Prezydenta Republiki Portugalskiej
Hans Martens – Ekspert ds. europejskiej polityki zdrowotnej
Joaquim Cunha — klaster zdrowia w Portugalii (HCP)
Carina Escobar – Hiszpańska Platforma Organizacji Pacjentów (POP)
Felisbela Lopes – ekspert ds. mediów
– Clara Almeida Santos – ekspert ds. mediów

Zdaniem Oscara Gaspara, prezesa APHP i wiceprezesa UEHP – „biorąc pod uwagę dynamikę europejskiego sektora szpitali prywatnych, osiągnięty poziom specjalizacji, wiodącą pozycję w zakresie inwestycji, zarządzania, koncentracji na pacjencie i podejścia klinicznego te nagrody są już dawno spóźnione”.

Jak poinformował dr Paul Garassus, prezes UEHP: „UEHP jest bardzo zadowolony, że może zgromadzić całą społeczność europejskich szpitali prywatnych na tym wydarzeniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Portugalskie. W obliczu wyzwań związanych z innowacyjnością, zrównoważonym rozwojem i jakością usług zdrowotnych, będziemy nagradzać najlepsze osiągnięcia wszystkich naszych członków jako świadectwo naszego zaangażowania w służbę obywatelom Europy. Naszą siłą jest duch inicjatywy i profesjonalizacja skutecznych rozwiązań”.

Doświadczenie

20 lat działalności - ponad 150 szpitali

20 lat działalności na rzecz rozwoju opieki zdrowotnej w Polsce z aktywnym udziałem sektora szpitali prywatnych

Szpitali
+ 0
Podmioty
+ 0

Copyright © 2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych. All Rights Reserved.