25 maja 2023

Finał konkursu na najlepsze europejskie szpitale prywatne w ramach UEHP 2023

25 maja w Lizbonie odbyła się ceremonia wręczenia nagród w II edycji konkursu European Private Hospital Awards, zorganizowanego przez Europejską Unię Szpitali Prywatnych (UEHP) we współpracy z Portugalskim Stowarzyszeniem Szpitali Prywatnych (APHP) oraz w partnerstwie z Ernst Young (EY).

Do tegorocznej edycji wpłynęło 87 zgłoszeń z 10 krajów, w tym z Polski, rywalizując w 7 kategoriach:EBHA - finał konkursu najlepszych szpitali prywatnych

  • Najlepsza inicjatywa zorientowana na pacjenta
  • Zielone szpitale i odpowiedzialność społeczna
  • Innowacja
  • Doskonałość w miejscu pracy
  • Wspólne projekty w dziedzinie zdrowia
  • Najlepsze wiadomości o zdrowiu

W kategorii „Best patient focused initiative” wyróżnienie otrzymało Międzynarodowe Centrum Mowy i Słuchu Medinkus, a w kategorii “Best Health New Coverge” zwyciężył Szpital Medicover. W imieniu OSSP w uroczystości udział wzięli Prezes OSSP Andrzej Sokołowski i członek zarządu prof. Piotr Gerber.

Warto przypomnieć, że European Private Hospital Awards to inicjatywa stworzona przez APHP i UEHP w celu uznania rosnącego i wybitnego wkładu 5000 prywatnych szpitali i klinik w lepszy dostęp do opieki w Europie.

Oceny i wyboru laureatów w tegorocznym konkursie dokonało niezależne międzynarodowe jury, składające się z dziesięciu europejskich osobistości z sektora opieki zdrowotnej lub blisko z nim związanych:
– Carlo Signorelli EBHA - finał konkursu najlepszych szpitali prywatnych 2Fondazione Sanità Futura
Cristian Silviu Busoi – Poseł do Parlamentu Europejskiego (MEP)
Christian Egle — Ernst & Young (EY)
Véronique Molières – Komitet ds. Zrównoważonego Rozwoju Zdrowia (C2DS)
Isabel Aldir – Doradca Prezydenta Republiki Portugalskiej
Hans Martens – Ekspert ds. europejskiej polityki zdrowotnej
Joaquim Cunha — klaster zdrowia w Portugalii (HCP)
Carina Escobar – Hiszpańska Platforma Organizacji Pacjentów (POP)
Felisbela Lopes – ekspert ds. mediów
– Clara Almeida Santos – ekspert ds. mediów

EBHA - finał konkursu najlepszych szpitali prywatnych 3Dr Paul Garassus, Przewodniczący UEHP w imieniu związku wyraził zadowolenie, że na tym wydarzeniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Portugalskie udało się zgromadzić całą społeczność europejskich szpitali prywatnych. Zadeklarował również, że w obliczu wyzwań związanych z innowacyjnością, zrównoważonym rozwojem i jakością usług zdrowotnych, organizacja będzie nagradzać najlepsze osiągnięcia wszystkich członków UEHP jako świadectwo zaangażowania w służbę obywatelom Europy. Naszą siłą jest duch inicjatywy i profesjonalizacja skutecznych rozwiązań” – podkreślił dr Garassus..

Zapraszamy także do obejrzenia filmu z rozdania nagód w finale konkursu European Private Hospital Awards, jaki otrzymaliśmy od organizatorów.

Doświadczenie

20 lat działalności - ponad 150 szpitali

20 lat działalności na rzecz rozwoju opieki zdrowotnej w Polsce z aktywnym udziałem sektora szpitali prywatnych

Szpitali
+ 0
Podmioty
+ 0

Copyright © 2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych. All Rights Reserved.