26 czerwca 2023

prof. Henryk Skarżyński uhonorowany odznaką Rzecznika Praw Obywatelskich

odznaka RPO dla prof. Skarżyńśkiego

Prof. Henryk Skarżyński – światowej sławy otochirurg – uhonorowany odznaką Rzecznika Praw Obywatelskich „Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka” za całokształt swojej działalności naukowo-zawodowej i filantropijnej.

Odznaka została wręczona 26 czerwca 2023 r. podczas XXXI Forum Sprawozdawczego Instytutów Badawczych, które odbyło się w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach.

Prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński jest światowej sławy otochirurgiem, otolaryngologiem, założycielem, organizatorem i dyrektorem Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie oraz Światowego Centrum Słuchu.

Profesor od lat pomaga dzieciom i dorosłym powrócić do świata dźwięku. Jego osiągnięcia obejmują liczne wdrożenia metod chirurgicznych, autorskie programy badań przesiewowych i opracowania nowoczesnych koncepcji leczenia słuchu. Dotyczą także nowych metod i technologii w rekonstrukcji ucha, chirurgii poprawiającej słuch oraz rozwiązań telemedycznych w diagnostyce, dopasowaniu implantów i rehabilitacji. Wiele z tych rozwiązań stanowi kamienie milowe w polskiej i światowej medycynie oraz jest fundamentem polskiej szkoły otochirurgii – mówił Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Marcin Wiącek podczas wręczania Odznaki.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tej uroczystości na stronach Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Rynku Zdrowia.

Doświadczenie

20 lat działalności - ponad 150 szpitali

20 lat działalności na rzecz rozwoju opieki zdrowotnej w Polsce z aktywnym udziałem sektora szpitali prywatnych

Szpitali
+ 0
Podmioty
+ 0

Copyright © 2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych. All Rights Reserved.